BARANEK, ZŁODZIEJ i SKNERA PO UMORZENIU ŚLEDZTWA...

Prezydent Sopotu rozesłał do swoich przyjaciół i przeciwników smsa, w którym informuje że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tak zwanego Centrum Haffnera. Prezydent Sopotu ("moim celem jest dalsze wybielanie się") uznał, że to jego kolejne zwycięstwo nad znęcającym się Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, oraz co zrozumiałe - na krwiożerczym sopockim PiS. Do przekazania takich treści wykorzystał jak zwykle gościnną antenę sobotniego magazynu 24 godziny na antenie stacji tvn24. Wśród wielu bzdurnych tez była też ta, że o śledztwie w sprawie Centrum Haffnera zdecydował "donos działaczy PiS".

Nie będę wdawał się w dyskusję, bo ta od dawna w Sopocie nie dotyczy kwestii merytorycznych. Przypomnę tylko dwa istotne fakty. Pierwszy - zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie tak zwanego Centrum Haffnera nie złożył żaden z działaczy PiS, a były radny Platformy Obywatelskiej w Sopocie Pan Jakub Świderski. Karnowski kłamie? Nic nowego.

Drugim istotnym faktem, o którym zdają się nie pamiętać osoby przygotowujące do rozmów kolejnych prowadzących program "Magazyn 24 godziny". Śledztwo w sprawie Centrum Haffnera nie ma nic a nic wspólnego z śledztwem w sprawie korupcyjnej propozycji, jaką prezydent Sopotu złożył Sławomirowi Julke. To w wyniku nagranej rozmowy o charakterze korupcyjnym Jacek Karnowski został obarczony 8 zarzutami karnymi, w tym 7 o charakterze korupcyjnym, a 1 przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.

Jedyny związek tych spraw jest taki, ze w wyniku skandalu korupcyjnego, opisanego przez Rzeczpospolitą prokuratury różnych szczebli, a także instytucje takie jak CBA, które mają za zadanie bronić obywateli przed "skorumpowanymi politykami, którzy naszymi pieniędzmi napychają sobie kieszenie" (to cytat - z góry uprzedzam) przejrzały dokumenty dotyczące wcześniej umarzanych spraw. Tak było właśnie ze sprawą Centrum Haffnera.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy biznes polegający na przekazaniu na własność firmie developerskiej najcenniejszych gruntów zajmujących 95% centrum Sopotu - w zamian za salkę wystawienniczą i tunel długości 50 metrów, to zapraszam tutaj:
http://jozefdarski.pl/raport-cba-w-sprawie-afery-sopockiej
Pod linkiem znajduje się szczegółowy raport Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat tego przedsięwzięcia.

Panie Prezydencie! Wzywam Pana do debaty - poważnej debaty 1:1 w sprawie tego biznesu. Bez ściem, bez niezorientowanych redaktorek, bez prawników i podpowiedzi ze strony urzędników. Kiedy oglądam miękkie piłki, jakie wrzucają Panu zaprzyjaźnieni dziennikarze, kiedy słyszę wypowiedzi Pańskich partyjnych przyjaciół (platforma to przecież partia bezpartyjnych), lub koła ratunkowe rzucane Panu przez mydełkowatego premiera z tego samego miasta - chce mi się śmiać... Pan jeszcze potrafi dyskutować z przeciwnikiem, który nie jest ustawiony? Wątpię. Ze mną sobie Pan nie poradzi - to gwarantuję.

Panie Prezydencie. Partnerstwo Publiczno Prywatne polega na wspólnym realizowaniu przedsięwzięć przez podmiot prywatny i publiczny, celem realizacji strategicznego interesu tego DRUGIEGO. Całość Centrum Haffnera przechodzi na własność spółki NDI grunt, infrastruktura, drogi, budynki - interes gminy polega więc na czym? Na tym, że holenderska firma wybuduje centrum handlowe? Na tym, że będzie tam można kupić kawę? na tym, że znajdą tam zatrudnienie kelnerzy i barmanki? Super - tylko te wszystkie cele można byłoby zrealizować dbając o interes ekonomiczny miasta. Jak? Ano na przykład tak:

NDI zarządza terenem przez 30 lat. Jednocześnie - NDI utrzymuje przez 30 lat bezprzewodowy internet w gminie. Albo NDI finansuje wszystkie sekcje sportowe wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w gminie Sopot przez okres zarządzania Centrum Haffnera. Albo NDI buduje osiedle mieszkań komunalnych dla mieszkańców Sopotu... Czy coś z tych rzeczy ma miejsce? Nie - NDI buduje dla miasta w swoim budynku siedzibę miejskiej galerii, w której kolejny totumfacki prezydenta Sopotu będzie udawał, że "robi sztukę".

A Pan robi z nas idiotów, rozsyłając rymowanki do kumpli. Gratuluję.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: