GAZETA WYBORCZA ZWALNIA SAKIEWICZA I ZIEMKIEWICZA

Stała się rzecz niespotykana w demokratycznym europejskim państwie, prywatna gazeta decyduje o zatrudnieniu lub zwolnieniu dziennikarzy w publicznym radiu.
Gazeta Wyborcza rękami szefa radiowej „Jedynki” Wincentego Pipki zwalnia z pracy w Polskim Radiu redaktorów Tomasza Sakiewicza i Rafała Ziemkiewicza.
Ta zdumiewająca informacja ukazała się w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej i jest tak bulwersująca, że żaden z portali nie odważył się jej zamieścić. Po raz pierwszy kierownictwo Wyborczej przestało chować się za plecami swoich fagasów i dumnie ogłosiło Polakom – tak to nasza decyzja, to my dożynamy watahy .

Bez żenady uzasadnia swoją decyzję:

„Sakiewicz jest naczelnym tygodnika "Gazeta Polska". Na jego łamach wspiera PiS i organizuje akcje lustracyjne w oparciu o materiały z IPN. Ziemkiewicz pracuje w "Rzeczpospolitej", a swoje felietony z radia zamieszcza w tygodniku Sakiewicza. Obaj nie kryją niechęci do "Gazety Wyborczej", która w ich publicystyce jest przedstawiana jako źródło wszelkiego zła. Do wczoraj mieli raz w tygodniu godzinne publicystyczne pasma w Jedynce o 13.05. W publicznym radiu pojawili się za rządów prezesa Czabańskiego.”

Po zwolnieniu prezesów Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego przyszedł czas na dziennikarzy: Jacka Sobalę, Krzysztofa Gottesmana, Jacka Snopkiewicza, Krzysztofa Skowrońskiego (w proteście przeciwko zwolnieniu Skowrońskiego z radia odszedł Michał Karnowski), Wojciecha Reszczyńskiego, Łukasza Małachowskiego, Arkadiusza Ekierta, Artura Makarego, Pawła Piszczyka, Barbary Stachowiak, Magdaleny Kordaszewskiej, i wielu innych.

Czystki prowadzone są w oddziałach regionalnych gdzie dochodzi do zwolnień grupowych , np. w Koszalinie planuje się zwolnić 33 z 80 zatrudnionych.

Czara goryczy się przebrała, powinniśmy zaprotestować przeciwko temu co się dzieje na naszych oczach w mediach publicznych. Od jutra musimy zacząć dzwonić do wszystkich redakcji Polskiego Radia wyrażając swój sprzeciw przeciwko zwolnieniu redaktorów Sakiewicza i Ziemkiewicza. Mamy obowiązek pytać jaki udział w zwolnieniu obu dziennikarzy ma Gazeta Wyborcza. Powinniśmy naszymi telefonami zobligować pana Pipkę do udzielenia oficjalnej odpowiedzi na nasze pytania.

Dzwońmy do Polskiego Radia w trakcie trwania programów w których mogą uczestniczyć słuchacze, ale tu mała uwaga, na pytanie dziennikarki o czym chcecie mówić, musicie powiedzieć, że na temat jaki jest aktualnie poruszany w audycji. To jedyna metoda żeby Wasz protest usłyszała cała Polska.

Telefony:

Jedynka: 022 645 91 15
- telefon czynny w czasie trwania konkursów i audycji z udziałem słuchaczy: 022 645 22 66
Dwójka: 022 844 57 14
- telefon czynny w czasie trwania konkursów i audycji z udziałem słuchaczy:022 645 22 22
Trójka: 022 645 55 47
- telefon audycji z udziałem słuchaczy: 022 333 33 33

Rozmowy w Jedynce które prowadzili redaktorzy Sakiewicz i Ziemkiewicz zaczynają się codziennie o godz. 13:05.

Tekst w Wyborczej: http://wyborcza.pl/1,75478,6328782,Koniec_radia_Sakiewicza_i_Ziemkiewicz...

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: