FETOWANIE AGENTA - EWENEMENT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ

I oto mamy 25 rocznicę przyznania Wałęsie pokojowej nagrody nobla. Wałęsie, jako przedstawicielowi Związku Zawodowego "Solidarność". A więc nam wszystkim, którzy braliśmy udział w tamtych działaniach na rzecz niepodległości. Jest to nagroda dla Walentynowicz, Gwiazdów i innych bohaterów, dzięki którym "Solidarność" powstała.

Nagroda jak i symbol "Solidarności" zostały przywłaszczone przez bardzo wąską grupę ludzi, z Wałęsą na czele. Zdradzili Pierwszą "Solidarność", założyli i zarejestrowali tzw. drugą "Solidarność".

Minęło ponad 20 lat, a nie rozliczono się z pomocy finansowej i materialnej, która przychodziła w trudnych dla Polski czasach z Zachodu dla "Solidarności" i opozycji Niepodległościowej. Gdy Kuroń pił najlepszą whisky, wielu opozycjonistów klepało biedę. Gdy wiele drukarni podziemnych (bardzo ważne: NIEKOMERCYJNYCH) drukowało ulotki i BEZPŁATNE gazety na rozklekotanych maszynach poligraficznych, taki "Tygodnik Mazowsze" i podobne komercyjne wydawnictwa, wypuszczające płatną prasę, posiadały nowiutkie offsety, a pewne środowiska sztandarowych "działaczy" Solidarności sprzedawały bezpłatnie przesyłane offsety - po 1200 - 1500 Dolarów USA. To były czasy, gdy robotnik zarabiał - o ile się nie mylę - maksymalnie 30 dolarów. Kiedy zostanie to rozliczone? Czy Wałęsa, który okazał się agentem polskiej CZeKi, kiedykolwiek rozliczy się z pieniędzy, przesyłanych do Polski z USA, Anglii, Francji, Niemiec, Szwecji, Norwegii....itp, itp.?

W Gdańsku (pewnie częściowo za nasze, podatników pieniądze) odbywa się spęd, w większości podobnych do Wałęsy bufonów, a częściowo ludzi porządnych, lecz nieświadomych tego, w jakiej delikatnej i niesmacznej sytuacji się znaleźli. Żenujące widowisko potrwa parę dni. Pójdą na nie grube miliony złotych. W czasie, gdy w naszym kraju są głodne i niedożywione dzieci (nie dotyczy dzieci Wałęsy), gdy parę tysięcy naszych kolegów z podziemia żyje na poziomie poniżej minimum socjalnego. Tego typu nadęte i wypasione przyjęcia (łącznie z corocznymi imieninami Wałęsy) tylko rozdrażniają ludzi, którzy mają na codzień dylematy - czy zjeść bułkę z mlekiem i zapłacić rachunek, czy sobie dogodzić i zapomnieć o płatnościach....
Wstyd. Ale ten, kto "zwalczył komunę i wygnał rosjan z Polski" (w pojedynkę) ma przecież prawo. Zasłużył sobie na to.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: