CZYŻBY SEPARATYŚCI ŚLĄSCY SZYBKIM KROKIEM ZMIERZALI DO WOJNY DOMOWEJ?

http://www.krs-online.com.pl/slaski-ruch-separatystyczny-krs-263614.html

W siedzibie Powiernictwa Pruskiego w Bawarii otrzymało siedzibę zarejestrowane niedawno inne stowarzyszenie "Inicjatywa dla Autonomii Śląska". Ma ono w planie przeprowadzić głosowanie osób urodzonych na Śląsku a mieszkających w Niemczech w sprawie nie tylko autonomii ale i jej przyszłości, tj. przyłączenia do Niemiec. W kierownictwie tej inicjatywy są też obywatele polscy np. p. Starosta.

Dzisiaj, tj. 19 listopada 2008r Piotr Spyra i Włodzimierz Skalik, radni sejmiku województwa śląskiego, działacze Ruchu Polski Śląsk przedstawili projekt stanowiska sejmiku Śląskiego - protestu w sprawie działań autonomistów.

Głosami radnych, kolegów p. Muszyńskiego, byłego marszałka i b. członka PO, teraz zwolennika Inicjatywy XXI oraz niektórych radnych PiS upadło potępienie autonomistów godzących w integralność Państwa Polskiego. Czyli pęknięcie idzie w poprzek ugrupowań! Część PO za, część przeciwko, część PiS za , część przeciwko! No cóż syn Pani Poseł PiS Marii Nowak, jest jednym z najaktywniejszych członków Ruchu Autonomii Śląska. Wprawdzie po interwencji nie piastuje już oficjalnie tak wysokich stanowisk jednakże aktywnie działa dalej! O dziwo SLD i PSL głosowało za potępieniem autonomistów ! Czyżby kampania wyborcza już się zaczęła? W głowie mi się nie mieści, że komuchy będą w jakiejkolwiek sprawie sprzymierzeńcami! Zwariować można!

Podczas manifestacji poparcia dla Gruzji 6 września na schodach Teatru Wyspiańskiego w Katowicach ostrzegałam, że sprawa integralności Gruzji jest istotna też dla nas, mieszkańców Górnego Śląska. Ruchy autonomiczne szykują nam tutaj w Polsce wojnę domową. Ten fragment mojego wystąpienia został całkowicie pominięty przez TVP O/Katowice!

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: