WŁODZIMIERZ CZARZASTY I ROBERT KWIATKOWSKI PRZEJMUJĄ POLSKIE RADIO

Jakie są konsekwencje zawieszenia prezesów Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego przez Radę Nadzorczą ?

Rada Nadzorcza delegując Bogusława Kiernickiego do Zarządu PR została zdekompletowana i nie może podjąć żadnej decyzji, ponadto 2/3 z 8. członków Rady to tylko 5,33 głosów, więc bez czyjejś zdrady (?) nie jest możliwe odwołanie prezesów, co zapowiedział Adam Hromiak. Teoretycznie po 3. miesiącach Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski powinni wrócić, jednak wtedy znowu można im przedłużyć zawieszenie, chyba że wcześniej jeden z członków rady poda się do dymisji. Wtedy powrót prezesów będzie niezagrożony, bo Rada nie będzie mogła podjąć żadnej decyzji. Rada oczywiście może złamać prawo odwołując prezesów, a znając polskie sądownictwo, sąd wyda pozytywną opinię dla prezesów za jakieś 20 lat.

Przypominam, że:

W Radzie Nadzorczej z rekomendacji LPR-u są następujące osoby:

- Beata Kropiewnicka

- Renata Kubińska – Sieradzka

Z rekomendacji Samoobrony (obecnie SLD) w Radzie Nadzorczej są następujące osoby:

- przewodniczący Rady Nadzorczej Adam Hromiak

- Agnieszka Szymańczyk

- Piotr Jagiełło

To LPR umożliwił wybór Adama Hromiaka na przewodniczącego Rady Nadzorczej.

„Adam Hromiak ma 65 lat. Z wykształcenia jest leśnikiem. Przez wiele lat był etatowym funkcjonariuszem w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Pile, a wcześniej w Wałczu. Potem pełnił funkcje kierownicze w Lasach Państwowych. Po 1990 r., jak sam mówi, zajął się biznesem. Do Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA trafił z rekomendacji Samoobrony. Twierdzi, że kontakty z tą partią nawiązał, gdy poproszono go o konsultacje w sprawie jej programu Samoobrony. Przed objęciem stanowiska w Radzie nie miał żadnego doświadczenia związanego z mediami. Hromiak jest także członkiem rady nadzorczej Mennicy – Metale Szlachetne.
Pakiet większościowy tej firmy należy do jednego z najbogatszych Polaków – Zbigniewa Jakubasa. W firmie ma też udziały Skarb Państwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W radzie nadzorczej zasiada były prezes Nafty Polskiej Maciej Gierej.”

Za pomocą Roberta Wijasa - członka Zarządu (młody narybek) i Adama Hromiaka - Czerwonych do radia wprowadził LPR.

Przewidywany scenariusz to:

- sojusz Michała Dylewskiego (LPR) z Bogusławem Kiernickim (prezes Fundacji św. Benedykta, która wydaje „ Christianitas"). Podobno M. Dylewski będzie wyrzucał dziennikarzy sprowadzonych do radia przez dotychczasowy Zarząd (np. jako pierwszego Jacka Sobalę).
Bojąc się SLD nastąpi masowy powrót zwolnionych przez dotychczasowy Zarząd „dziennikarzy”.

Dziś A. Hromiak oświadczył że zbierze radą Nadzorczą i nowy Zarząd by zastanowić się jak umożliwić powrót do radia zwolnionym przez poprzedni Zarząd, a gdyby nie chcieli wrócić, jak wypłacić im zadośćuczynienie mimo że wzięli już 9 pensji odprawy. Masowy powrót Czerwonych i agentury będzie odbywał się pod przykrywką M. Dylewskiego - LPR i B. Kiernickiego - Prawica Rzeczpospolitej. To oni będą to firmowali, usprawiedliwiali itp., dlatego należy jasno określić i powiedzieć kto jest teraz największym przyjacielem Czerwonych.

Podobno cała operacja powrotu do Radia Czerwonego i Ubekistanu jest prowadzona rękami Adama Hromiaka i Piotra Jagiełły przez Kwiatkowskiego i Czarzastego.

W „Gazecie Wyborczej” radość z powodu powrotu propagandystów SLD wyrażał już Maciej Łętowski, według Sławomira Cenckiewicza zarejestrowany w 1988 roku jako TW „Łukasz”.

Robert Wijas będzie parawanem dla SLD i instrumentem w rękach ministra Aleksandra Grada w likwidacji Polskiego Radia.

To będzie wspólny interes: PO, SLD i LPR
PO posłużyło się SLD i LPR, aby pozbyć się obu prezesów; teraz LPR i SLD będzie chciało użyć radia do przyszłych wyborów.

PO będzie likwidować radio, ale wszystkie siły będą atakować PiS.

Należy pokazać jak LPR otworzył do Radia drogę Czerwonym i jak usuwa nowych ludzi by Czerwoni mogli powrócić a LPR się w nim pojawić.

Ryszard Kapuściński

PS, proszę rozpowszechnić tę informację.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: