AMNEZJA

Konrad Turzyński przypomniał: ”To dzisiaj, 14 XI 2008 r., mija dokładnie 700 lat od chwili, gdy wiarołomni Krzyżacy, zamiast pośpieszyć Gdańskowi z obiecaną obroną przeciwko Brandenburczykom, napadli na to miasto i wymordowali licznie jego kaszubską – a więc polską! – ludność.”

Z pewnością o tym nie pamięta nikt! Tak się składa, że do władzy w III RP doszły kundle - mierni ale wierni. Chciałoby się rzec po kaszubsku "tuski" wszelakie. Tak mamy od Magdalenki. Rządy się zmieniają a polityka taka sama, nie pro -polska a pro wszystkich dookoła. Niezrozumiałe jest, dlaczego tak się zmieniamy, dlaczego tak bardzo przyjmujemy obcą nami filozofię - podstępu i zdrady. Dlaczego się przejmujemy co obcy o nas myślą, dlaczego chcemy się wszystkim przypodobać? Poczytajcie http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=6350
Dlaczego w razie wątpliwości nie czytamy naszego Norwida "Mojej Piosenki"? Strzelamy sobie sami gole na własne bramki. Dlaczego nie powiemy wreszcie głupocie postmodernizmu, i wszelkiej maści doradcom zagranicznym "s..........!?" Dlaczego nie dbamy o nasze interesy?
Dlaczego nie dałam po prostu w mordę koledze z podziemia, gdy wypowiedział słowa: "powinniśmy być wdzięczni Rosjanom, że nas wyzwolili, bo by nas Niemcy wszystkich wykończyli". Nie dostał w mordę też od innych zgromadzonych. Próbowaliśmy mu tłumaczyć. Byliśmy tacy europejscy..... A tu trzeba prać! " Ojciec prać? PRAĆ! PRAĆ!" Może tak zrozumie!Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.! A jak nie zrozumie to się będzie bać. I już swego autorytetu nie użyje, by robić ludziom wodę z mózgu! Taki filozof z niego a może zwykły głupek, który nawet nie zauważył, że ma koło siebie agenta wpływu!
Słowami Norwida wykrzyczę:

"Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,

Bez światło-cienia...

Tęskno mi, Panie..."

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: