PRL Z LUDZKĄ TWARZĄ

Trwają wyliczanki, którą to mamy RP.  Już mam wrażenie,  że niedługo będziemy maszerować do piątej, czy szóstej. Tylko by dawać kolejne złudne nadzieje coraz bardziej ogłupianemu społeczeństwu.  Środki masowej dezinformacji ogłosiły, że komunizm się skończył, następnie wmówiły nam, że żyjemy w III RP. Specjaliści od PR wymyślili, że oto budujemy IV RP. Jakoś zagłuszono głosy, że żyjemy w Ubekistanie.  

Geneza

Otóż, mamy teraz PRL-u z ludzka twarzą. Czyli po wielkiej transformacji. Marzyli o nim ongiś Kuroń z Michnikiem i cała ta potężna grupa naprawiaczy, poprawiaczy, reformatorów i cywilizatorów komuny.  No i wygrali!  Nakazana przez Gorbaczowa „pierestrojka” pierestroiła PRL. W Magdalence dogadali się oficerowie prowadzący ze swoja agenturą. Ktoś mi powie, że nie wszyscy byli tam agentami. Owszem było tam może kilku poputczików nic nie rozumiejących, których zaniosły do Magdalenki  powiązania towarzyskie lub chęć reformy komuny czy grania z szulerami uczciwie i bez spluwy pod stołem . Tak czy inaczej towarzystwo, które nigdy nie skaziło się myśleniem o Niepodległości Polski tryumfowało – oto wreszcie uda się stworzyć komunizm z ludzką twarzą..  Marzyli o tym od lat, a w 1980-81r. nawet porozumieli się z reformatorami w PZPR-ze i próbowali dogadać się z Moskwą ponad głowami „Politbiura”.

Przy „okrągłym stole” powstał projekt PRL-bis. Można przyjąć 4 czerwca 1989r. za datę przepoczwarzenia.  Był to dzień klęski całej formacji niepodległościowej i narodu polskiego.

Nie ma ciągłości prawnej pomiędzy II RP o obecną formą państwowości. Wyśmiewano pomysły  ściągnięcia z Londynu  władz II RP, przyjęcia Konstytucji Kwietniowej i zgodnie z nią rozpisania wolnych wyborów. Sejm i Senat uchwaliłyby nową konstytucję i tak wkroczylibyśmy w III RP.  Zrobiono dokładnie na odwrót. Przyjęto, że PRL był państwem polskim legalnym a nie  formą okupacji sowieckiej ze stworzonym na Kremlu rządem nkwudzistów  osadzonym w Warszawie bagnetami Armii Czerwonej. Politycy rwący się do władzy i pokrętni dziennikarze straszyli naród, że śluby zawarte w PRL-u i transakcje np. kupna sprzedaży stracą ważność. Tak jakby śluby zawierane w Generalnej Guberni ją straciły!!!!  Pełna manipulacja. Dzięki przyjętemu rozwiązaniu mamy nie III RP a nadal  PRL. Prawo obowiązujące w PRL obowiązuje nadal. PRL-bis zwana III RP bierze na siebie nie tylko zobowiązania PRL-u ale i odpowiedzialność za jego zbrodnie!  

Skutki

Płacimy wszystkie zobowiązania PRL-u. Spłacamy dług zaciągnięty przez  PZPR na Zachodzie. Część tych pieniędzy poszła do Moskwy! Usiłuje się nam wmówić odpowiedzialność za: łagry istniejące w Polsce w latach 1945-57 i za zbrodnie tam popełniane; Akcję Wisła;  deportację Niemców; dewastacje na ziemiach odzyskanych ( całe fabryki demontowane jechały do Związku Sowieckiego).

Zgodnie z obowiązującym w PRL-bis prawem, bycie konfidentem i pracownikiem bezpieki, sądów skazujących AK-owców nie jest przestępstwem, działaniem na szkodę niepodległego bytu państwowego. Oni wszyscy działali zgodnie z prawem. Można ich jedynie skazać, gdy łamali tamto prawo. Tak więc ludzie, którzy walczyli o niepodległość są nadal przestępcami bo łamali obowiązujące prawo. Zawieszano wobec nich postępowanie ze względu na znikomą szkodliwość czynu i  zmieniona sytuację polityczną.

Tak wiec powinno być jasne dlaczego i komu zawdzięczamy rzeczywistość, w której byli mordercy sądowi i kaci narodu polskiego otrzymują renty i emerytury po kilka tys. zł ( od 4-9) a walczący o niepodległość od  500- 1500zł renty lub emerytury. Żołnierzom przedwojennym, walczącym od 1939r -45 na wszystkich frontach nie zaliczono służby wojskowej. Nie mają prawa do emerytur wojskowych - ich wina jest prosta nie chcieli służyć w wojsku sowieckim - w oddziałach nazywających się LWP. Żyje jeszcze 15 oficerów przedwojennych, którzy zachowali honor i nie splamili się wstąpieniem do LWP, żyją w nędzy i poniżeniu!

Na stanowiskach są ludzie o powiązaniach ubecko partyjnych. Osoby znane z działalności poziemnej niepodległościowej, mają do dziś problem z pracą bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Można być po doktoracie, habilitacji, czterech fakultetach i pracować na stanowiskach gdzie wystarczy matura. Dotyczy to wszystkich, którzy nie chcieli brać udziału w ostatecznym zrujnowaniu kraju. Nie chcieli dogadywać się z komuchami. Nie wykorzystano w dyplomacji, w szkoleniu wojska naszych przedwojennych żołnierzy, akowców i emigrantów, którzy 20 lat temu byli 60 –latkami. Nie chciano słuchać specjalistów, którzy ostrzegali przed poronionymi reformami. Dlaczego do dziś Agencja Nieruchomości Rolnych ma prawo pierwokupu ziemi? Każdy sprzedający gospodarstwo musi powiadamiać Agencję. Jeśli ona nie wyrazi chęci kupna, to można przeprowadzić transakcję.

Przygotowaniem Polaków na wysprzedaż majątku , był chórek „ekspertów” i  dziennikarzy, że nie umiemy się rządzić trzeba wszystko sprywatyzować, ściągnąć menadżerów z zachodu i niech oni rzadzą! Odwrotnie niż było w II RP.

Tak jak w PRL-u  tworzono nową elitę tak i teraz jest czas dla cwaniaków i oszustów. To oni mają pieniądze i poważanie! To oni podejmują decyzje, które rujnują kraj. Balcerowicz za obiecane 0,5 mld $ funduszu stabilizacyjnego, wyraził zgodę na niczym niepohamowaną prywatyzację polskich banków. Olbrzymie zyski były transferowane za granicę. Teraz nasze polskie pieniądze ratują bankowe centrale we Włoszech, Holandii…. Rządzący PRL-bis  nie mieli przez 19 lat czasu na wprowadzenie uregulowań zabezpieczających polskie finanse!

Jak można używać nazwy III RP. Jest to  przeciwieństwo II RP. Wtedy Polskę budowano od podstaw. Stworzono przemysł stoczniowy. W PRL- bis go rozwalono! Zbudowano COP. W PRL-bis rozwalono górnictwo i hutnictwo, przemysł maszynowy! Sprzedano cukrownie i cementownie kapitałowi zagranicznemu. Pieniądze z prywatyzacji majątku narodowego gdzieś się podziały!  Właśnie JET został sprzedany Rosjanom – Łuk-Oil. Eksperci Unijni twierdzą, że kryzys najbardziej odczują nowe państwa UE. Co się stanie z gminami i firmami, które ulokowały swoje pieniądze w zagranicznych bankach, ratujących  swoje zagraniczne centrale. Jakoś nie widać zdecydowanych działań Rządu. Właśnie się przygotowuje się on do wprowadzenia powszechnej eutanazji narodu – prywatyzacji szpitali! Prezydent samotnie nie uratuje Polski!

Wyjście ze spirali śmierci.

Odzyskanie podmiotowości przez społeczeństwo. Otrząśniecie się z  marazmu potęgowanego środkami masowej dezinformacji. Samoorganizacja polegająca na tym, że zaczniemy wierzyć we własne siły a przestaniemy wierzyć skorumpowanym politykom, zastraszonym dziennikarzom i „zblatowanym” związkom zawodowym. Przez zakładanie stowarzyszeń, klubów, wolnych związków zawodowych zaczniemy poznawać się nawzajem. Te zdolności w narodzie polskim są i zawsze były. Przypomnijmy sobie utworzenie ogólnopolskiej „Solidarności” we wrześniu 80r. Starczyło kilkanaście dni!  Nie możemy wybierać posłów w ciemno. Znany aktor, piłkarz, przystojny facet, ładna kobieta, werbalny patriota to nie materiał na posła. Już teraz środowiska powinny szukać kandydatów do parlamentu, do samorządów. Warto organizować spotkania z ludźmi, którzy walczyli o niepodległość i nie sprzedali Boga, Honoru i Ojczyzny za marne przywileje lub „grubą kasę”. Młodzież musi poznać wartości. Już teraz widać, że ma dość zakłamania.  Widzi bezsens uprawiania polityki. Trzeba dać jej nadzieję. Inaczej Polska przestanie istnieć. Już teraz pojawiają się głosy pożytecznych idiotów, że narody zaczną zanikać. Mówienie o tym w czasie, gdy właśnie przeżywa Europa  parcie narodów do posiadania własnych państw, jest próbą przygotowania Polaków do wynarodowienia. Rosja nie zrezygnowała z panslawizmu a Niemcy nie porzucili marzeń i powrocie na nasze ziemie.

Polska racja stanu to ścisła współpraca z nowymi państwami UE  i Ukrainą. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uchronić się przed Wschodem i Zachodem. Ukraińcy głośno mówią o tym jak za pieniądze niemieckie powstał „Masłosojuz” w 1935r, by prowadzić propagandę antypolską. Z rzezi dokonywanej na Polakach cieszyli się Niemcy i Rosjanie. Ukraińcy niestety pojęli to dopiero, gdy w 44 wstąpili w granice II  RP „sowieccy wyzwoliciele”! Gdy dowiedzieli się, że 2 głody na Ukrainie Sowieckiej, przymusowa kolektywizacja  pochłonęły prawie 20mln. ofiar. Wojna partyzancka UPA z Sowietami trwała do końca lat 50-tych.  Teraz żałują, że nie wsparli Petlury, wspominają słowa największego ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki „ Z wilnym Lachom - wilny Rus”!

Współpraca z USA jest zabezpieczeniem Polski przed zdradą UE. Jest ona zbyt zapatrzona w Rosję, skorumpowana, inwigilowana i moralnie rozłożona.  

Pamiętajmy musimy się pozbierać sami,

by Polska nie umarła póki my żyjemy i by następne pokolenia nie płaciły krwią za naszą ospałość i głupotę.

Zbudujmy wreszcie III RP!

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: