GRATULACJE DLA PIOTRA ZARĘBSKIEGO!

W imieniu Związku Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego w Australii, a także moim własnym jako jednej z bohaterek filmu „Więźniarki”, pragnę złożyć serdeczne gratulacje reżyserowi tego filmu Panu Piotrowi Zarębskiemu, z okazji zdobycia nagrody na festiwalu filmowym w Ciechanowie.

Ileż to trudu, starań, wyrzeczeń i walki z ukrytą cenzurą, kosztowała Piotra praca nad tym właśnie filmem, to wie tylko on sam, oraz jego najbliżsi przyjaciele i rodzina.

Niejednokrotnie byliśmy przekonani że Piotr nie wytrzyma napięcia i że zniszczą go wrogowie prawdy.

On jednak rzeczywiście jest NIEZŁOMNY. Wytrwale stawiał czoła przeszkodom i ostatecznie wygrał osiągając cel. Film w jego reżyserii powstał.

Nagroda którą otrzymał film nie jest nagrodą którą wkłada się do szuflady.

I chociaż TVP jeszcze tego filmu nie wyemitowała, to tysiące ludzi już obejrzało ten film nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Podczas pracy nad filmem oponenci twierdzili że temat jest nie aktualny, że wszyscy mają już dość tych spraw, i że nikt nie zechce tego filmu oglądać.

Dzisiaj młodzież dziękuje Piotrowi za zapomnianą, a memu sercu jakże bliską historię.

No bo skąd młodzież ma znać nie tak bardzo odległe czasy, jeśli prawdę o nich pewne grupy starają się skrzętnie skrywać.

Brak tematyki historii najnowszej jak i brak jej znajomości, umożliwia stawianie fałszywych pomników przez cwaniaków politycznych, zniekształca fakty, i pomniejsza znaczenie wydarzeń w dziejach najnowszej historii.

Organizatorzy festiwalu w Ciechanowie podjęli bardzo odważną inicjatywę pokazania interesujących filmów o niezakłamanej historii najnowszej.

W tym właśnie miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Arkowi Gołębiowskiemu z Ciechanowa za odwagę wykazaną w czasie organizacji tego wspaniałego Festiwalu.

Jeszcze raz z głębokimi wyrazami szacunku za odwagę w dążeniu do prawdy dla Pana Piotra Zarębskiego i Arka Gołębiowskiego, oraz życzeniami osiągania dalszych sukcesów w życiu zawodowym z serca życzy

Zofia Kwiatkowska-Dublaszewska.

Archiwum ABCNET 2002-2010: