RATUJMY NASZE PIENIĄDZE !

ING Bank Śląski przelał 7 mld. zł do swojej holenderskiej centrali ING. Zrobił to jednym przelewem.
Banki zagraniczne by ratować centrale będą przelewać masowo pieniadze z Polski i innych krajów poszerzonej UE, które są traktowane jako kolonie.
Nie ma żadnych przepisów uniemożliwiajacych takie transakcje.
Stanisław Kluza - Przewodniczący Komisji Nadzoru Financowego twierdzi, że dopiero teraz rozpoczęto prace nad zmianami legislacyjnymi dotyczącymi limitów koncentracji. Twierdzi też, że Zarząd Banku, który zdecydowałby się na transfer płynności do właściciela naraziłby sie na odpowiedzialność karną. (Dziennik "Polska" 27.X.08) Jak dotąd nic nie słychać, by prokuratura postawiła zarzuty Zarządowi Banku Śląskiego. Większość podmiotów gospodarczych i samorządowych w województwie śląskim ma konta właśnie w Banku Śląskim!

Przypominam, że to Balcerowicz zafundował nam prywatyzację banków! Zgodził się na to w zamian za 05.mld ewentualnego zabezpieczenia na potrzeb transformacji - reformy walutowej w Polsce. Przez kilkanaście lat zyski były transferowane poza granice polski. Szły one w mld euro. Tak Polacy budowali bogate kraje UE!

Pierwszym prywatyzowanym bankiem był właśnie Bank Ślaski - Pan Borowski - lider postkomunistów!

Nagły skok cen walut zagranicznych spowodowany jest wzrostem popytu w związku z masowym wywozem pieniędzy za granicę. Transfery pomiedzy bankami córkami i matkami. Pieniądze wywożone są takze do banków szwajcarskich.

Uwaga nasze pieniadze są bezpieczne jedynie w bankach, w których większość ma Skarb Państwa jak np. PKO BP, BOŚ. SKOK nie podlega kontroli Nadzoru Finansowego i gwarancji BFG ale ma wewnętrzny system gwarantowania depozytów.
Od lokat bezpieczniejsze są obligacje Skarbu Państwa!

Autor publikacji:

Archiwum ABCNET 2002-2010:

Źródło: 
Forum Solidarności Walczącej