Rzekoma rewelacja dziennika "Polska"

W dzienniku Polska napisano, że prokurator Andrzej Witkowski odkrył, iż ks. Popiełuszko zginął nie w dniu swojego porwania, lecz w kilka dni później: http://fakty.interia.pl/polska/news/ks-popieluszko-zginal-szesc-dni-pozn.... Tymczasem o takim przypuszczeniu (włącznie z ewentualnością torturowania księdza przez Sowietów) można było przeczytać już 16 lat temu! Mam na myśli 2 publikacje powołujące się na p. Marcina Dybowskiego:

Piotr R. Bączek, "Dzisiaj polują czarownice. Rozmowa z Marcinem Dybowskim", tygodnik "Najwyższy CZAS!", nr 34(125) z 22 VIII 1992 r.;

Bogdan Rymanowski, "Pytania bez odpowiedzi", tygodnik "TAK" nr 25(30) z 4 IX 1992 r.

Na tym tle "rewelacja" gazety pt. "Polska" przypomina niedawne (sprzed kilku lat, ale ogłoszone w XXI wieku) PSEUDO-odkrycie "Gazety Wyborczej" o złamaniu przez Polaków bolszewickiego szyfru, co przyczyniło się w istotnej mierze do zwycięstwa w bitwie warszawskiej (na dodatek owa "rewelacja" w "GW" przemilcza fakt NAJistotniejszy: Polacy nie tylko czytali sowieckie depesze, ale nadali jeden fikcyjny rozkaz, który został wykonany, a właśnie TO wpłynęło istotnie na przebieg bitwy warszawskiej). Piszę "PSEUDO-odkrycie", gdyż "GW" pisała o tym sprawiając wrażenie, że jest to pierwsza publiczna informacja na ten temat. W rzeczywistości o tym wszystkim (a ponadto – także o owym fikcyjnym rozkazie) jednak napisała nie "GW", a już prof. Janusz Czyż w miesięczniku "Wiedza i Życie" z września 1990 roku.

Przy okazji przywołuję kilka innych niebagatelnych publikacji na temat zbrodni na ks. Jerzym Popiełuszce:

Jerzy Przystawa – http://jerzyprzystawa.salon24.pl/40506,index.html;
Krzysztof Kąkolewski – http://www.polonica.net/Bedziesz_Ukrzyzowany4.htm;
Jerzy Przystawa – http://www.asme.pl/104041072719742.shtml;
Mirosław Dakowski – http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=1557.

Na koniec (a to już w ramach autoreklamy) przypominam znamienną zbieżność dat (chodzi o 19 października):

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?p=4642&highlight=.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: 
Źródło: 
Forum Solidarności Walczącej