Parę słów których dawno już nie pisałem....

Wydmuszka - taka opinie usłyszałem na temat D.Tuska. Skorupka cieniutka a w środku nic nie ma... Może i takie porównanie nie licuje z myślą chrześcijańska ale... Ja tam wole swoje hasło: to tylko garnitur zawieszony na wieszaku. Wszak nie wiadomo kto go ubierze - a tego należałoby zapytać agencje Public Relation (PR). To one dzisiaj rządzą tym krajem a nie jakiś polityk ze słusznej partii.

Ostatnio jedna z "wrzutek" dla społeczeństwa jest hasło wypłaty odszkodowań dla rodzin poległych w kopani Wujek. Wąż w kieszeni rządzących odpuścił 50.ooo zł na każdego... z kasy państwa. Tyle jest warte życie ludzi dla decydentów. Smutne to i żałosne, kiedy oprawcy tyle zarabiają jak nie dziennie to na 100% miesięcznie. A ponieważ ma to być płacone ze skarbu państwa to jakby nie było rodziny poległych tez sobie zapłacą.... A może by tak znacznymi kwotami obciążyć tych odpowiedzialnych za masakrę. Majątki mają znaczne, emerytury tez.... i obstawę pod domem.

Klub PO obliczył koszt wolnego dnia od pracy Trzech Króli raz na 2 i raz 4 miliardy zł... Dawno w sejmie nie słyszałem tak dobrego wystąpienia - uwaga - nie posła ale prezydenta Lodzi pana Jerzego Kropiwnickiego. Błyskotliwa inteligencja w słowie (a nie jad węża zamiast języka) siła argumentów nie do zbicia tak ośmieszyła "wybrańców" narodu ze aż w pewnym momencie wstyd mi się zrobiło za naród, który "ich tak powybierał".... Aby nie być lukratywny dla Kropy z mojego miasta zaraz dodam ze w Urzędzie Miejskim w Lodzi otoczył się ludźmi którzy powinni raczej sprzedawać marchewkę na straganie lub zupę w stołówkach niż decydować o kształcie miasta... Cóż, lepiej nie mieć konkurencji przy sobie...

Czy rządzi nami mafia? Może, bo jak widzę, czytam i słyszę ze "ci" co podejmowali działania by bandziorów wsadzać do paki, podwyższać kary oraz rozwiązywać patologie w strukturach państwa - dzisiaj są oskarżani, ciąga się ich po sadach i prokuraturach, stwarza komisje czy naciskali by prokuratorzy działali a nie spali jak za dawnych lat. Kiedy z wiezienia są wypuszczani przestępcy a niektórym umarza się po cichu postępowania - to wydaje mi się ze rządzi nami mafia.

A miało być tak cudownie i jakoś życia publicznego miała się podnieść. Media jakoś wyblakły, odwracają się w druga stronę kiedy wpadki rządowe są widoczne jak na dłoni - czyli jest "normalnie".

Ostatnio widziałem film poświęcony służbie zdrowia w USA, Chorować w USA (2007)- Michaela Moore'a w którym sławny na cały świat reżyser przedstawiał patologie służby zdrowia kompletnie sprywatyzowanej - czyli jak "kręcą lody" wielkie korporacje o których śniła pani poseł Sawicka z PO a ten wózek na siłę ciągną jej koledzy z Platformy.

Pewnie pan v-ce premier Pawlak - jako prezes PSL-u pojechał na kongres Obamy do Stanów by się dowiedzieć o detalach tychże smakowitych lodów ...

Na koniec notowania jedynie słuszne: PO 160% której ciągle "idzie" w gore mimo ze nic nie robi... a reszta pod kreska, no może trochę skoczyły notowania dawnej partii WSI, kiedy okazało się że 18 dokumentów udało się zgubić w transporcie. Ale uwaga jak im skoczy wyżej to PO spadnie...

Pozdrawiam
Piotr Z.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: