APEL DO NARODÓW

Apelujemy do wszystkich narodów o solidarność z Narodem Gruzińskim. Broni on swej niepodległości w nierównej walce, napadnięty przez mocarstwo. Rosja nigdy nie pogodziła się z rozpadem imperium. Pamiętajmy – dziś Gruzja - jutro Ukraina, Litwa. Estonia, Łotwa, Azerbejdżan, Polska... Rosja chce podporządkować sobie całą Europę. Jej polityka energetyczna jest tego najlepszym dowodem! Dla nas Polaków słowa nie chcemy umierać za Gruzję przypominają słowa nie chcemy umierać za Gdańsk wypowiadane w 1939r. Ci co je głosili umierali potem za Francję, Belgię Holandię, Anglię ….. Brak sprzeciwu powoduje, że agresor tylko się rozzuchwala. Czeczenia ginęła na oczach całego świata! Dziś mamy Gruzję.

Rosja sprytnie powtórzyła zarzewia konfliktów: Karabach, Naddniestrze, Abchazja, C’hinwali.

To nieprawda, że pojedynczy człowiek nic nie może. Apelujmy do naszych rządów, parlamentarzystów o poparcie dla Gruzji. Organizujmy manifestacje pod ambasadami Rosji. Składajmy listy z poparciem do Ambasad Gruzji. Nie wierzmy rosyjskiej propagandzie! Wysyłajmy pomoc humanitarną i medyczną.

Naród Polski pamięta solidarność narodów wolnego świata w mroczne dni wprowadzonego przez namiestników Moskwy „stanu wojennego”. To właśnie dzięki pomocy wielu zwykłych ludzi, społeczeństwo polskie nie poddało się.

Dzięki współpracy wszystkich narodów byłego ZSRR udało się uzyskać niepodległość wielu zniewolonym narodom. Pierestrojka wymknęła się spod kontroli – imperium rozpadło się. Teraz chce na nowo odwojować utracone terytoria i wpływy!

"Bardzo cenimy sobie wyrazy poparcia i przyjaźni jakie okazują Gruzji Polacy. Polska jest wspaniałym przykładem na to, jak kochający wolność naród może zostać w brutalny sposób podbity, ale jego niezłomny duch i godność nie zostaną nigdy stłumione. Ten duch i godność będą podstawą dla przyszłych pokoleń Gruzji" - napisał w oświadczeniu premier Gruzji.

Bądźmy solidarni!!!!!

Jadwiga Chmielowska
Piotr Hlebowicz
Kazimierz Michalczyk

Solidaryzują się:
Leonarda Vilkas - Litwa

Poparcia mozna udzielić na:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3374

Archiwum ABCNET 2002-2010: