W OBRONIE FLAGI POLSKIEJ

25.03.2008r. stacja TVN wyemitowała program Kuby Wojewódzkiego, w którym osoby zaproszone do studia rysownik M. Raczkowski i aktor K. Stelmaszyk za namową prowadzącego dopuściły się znieważenia flagi państwowej umieszczając ją w psich odchodach.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa złożył były wiceminister edukacji M. Orzechowski. Napisał on m.in., że „"wagę i społeczną szkodliwość wymienionych czynów dodatkowo potęguje fakt, że program, w którym nastąpiło znieważenie polskiej flagi, nadawany jest w godzinach wysokiej oglądalności i przyciąga przed ekrany znaczną ilość, głównie młodej widowni, co może negatywnie wpływać na jej stosunek do Państwa Polskiego, jego tradycji i historii".

Dotychczasowy komentarz rzecznika TVN K. Smoląga w tej sprawie najlepiej określa jaki jest system wartości propagowanych przez tę stację. Utrzymuje on, że „Zachowanie Kuby Wojewódzkiego było na pewno mniej szkodliwe, niż próby usuwania książek Witolda Gombrowicza ze spisu lektur szkolnych". http://www.wirtualnemedia.pl/article/2289880_Prokuratura_i_KRRiT_przeana...

Informacji, której media mainstreamowe nie wiedzieć czemu prawie wcale nie podają, jest fakt zorganizowania w necie akcji protestacyjnej internautów przeciwko znieważeniu flagi polskiej skierowanej do Ministerstwa Sprawiedliwości, KRRiT oraz zarządu stacji TVN.
http://wobronieflagi.polonews.pl/.

W apelu w obronie flagi polskiej i konstytucji RP internauci piszą:
„Od instytucji wymiaru sprawiedliwości domagamy się natychmiastowego podjęcia z urzędu niezbędnych kroków prawnych, aby przykładnie ukarać winnych złamania prawa.

Od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji domagamy się podjęcia działań, które na przyszłość zabezpieczą nas przed podobnymi przypadkami haniebnego nadużywania wolności wypowiedzi. Domagamy się również poinformowania opinii publicznej zarówno o decyzjach dotyczących postępowania w tej sprawie, jak i o ich skutkach.

Od telewizji TVN i autorów tego programu, w którym doszło do znieważenia polskiej flagi, a tym samym obrazy naszej dumy i godności narodowej, domagamy się zaniechania emisji tego programu w internecie. Domagamy się przeprosin we wszystkich mediach elektronicznych oraz w gazetach codziennych”.

Na podanej stronie można wyrazić swój protest podpisując się pod apelem.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: