TVN "TBO" - NIESPODZIEWANA Z(A)MIANA MIEJSC

Co spędza sen z powiek kierownictwu TVN?

Ostatnio - groźba powstania ogólnopolskiej komercyjnej stacji TV "RMF". Właścicielem projektu i inwestorem milionów jest potężny niemiecko-międzynarodowy koncern wydawniczy "Bauer" - którego potencjał finansowy ma się do mocno zadłużonego TVN coś jak około 100 do 1. W związku z tym w TV "RMF" będzie pojawiać się tzw. "droga produkcja", zamiast filmów klasy "B" lub "C", jak w TVN i powstanie problem podkupowania "gwiazd" (zarówno "publicystycznych", jak i tych od tańca) z TVN. A jest jeszcze już działający w Polsce p. Rupert Murdoch z potencjalnymi inwestycjami w TV Puls. Horrendum! Trzeba więc będzie zamiast kolejnych stacji tematycznych: TVN Turbo, TVN Style czy TVN Religia - stworzyć coś bardziej mającego kształt koła ratunkowego. Proponuję nazwę (roboczą): TVN "TBO" (TVN "Trzeba Będzie Odszczekać").
Nagle może okazać się, że ten Ziobro nie taki zły, jak Ziobro nie taki zły, to i Kaczyński nie taki zły, jak Kaczyński (jeden, drugi - /ten "drugi" gorszy!/) nie jest taki zły, to i Rydzyk nie taki zły, jak Rydzyk nie taki zły, to i Dmowski nie taki zły (złożył w końcu podpis Polski pod Traktatem Wersalskim, po 123 latach niewoli, w 1919 r.) I tak dalej... Generał Anders dobry, Narodowe Siły Zbrojne dobre, Macierewicz dobry, harcerstwo też cacy. Itd. Pogrom w Kielcach w 1946 r. dziełem NKWD, Polacy uratowali większą liczbę Żydów z Holocaustu niż wszystkie potęgi alianckie razem wzięte, ba! nawet niewielu polskich lotników uratowało w 1940 r. Wielką Brytanię przed inwazją Hitlera. I wszystko to nie tylko na TVN "Historia", ale wprost - na głównym kanale TVN "TBO" i na kanale informacyjnym, już nie na jakimś "WSI 24" (jak mówi lud) ale na TVN "RP" 24.
I pomyśleć, że to wszystko ma się dokonać stopniowo (ale dość prędko) wiosną-latem 2008 r., gdy okaże się, że nie można zabrać Abonamentu, sprywatyzować mediów publicznych, takoż - nic nie można znaleźć na poprzednią ekipę.
I wszystko to prawie za sprawą jakiegoś Bauera i Murdocha. Szacownych być może biznesmenów, ale nijak tam - Polaków. (No i niskonakładowej produkcji filmowej TVP p.t. "Katyń"). Przewiduję, iż nawet "Gazeta Wyborowa" może ogłosić cykl artykułów przeciwko nowej TVN "TBO", niedwuznacznie sugerujący, że to jakiś nowy antysemityzm, a "Pan Adam" może nawet ściągnąć w sukurs "światłego" (chodzi o fryzur) Cohn-Bendita z Francji aby powtórzył swój wykład o tym jak "walczył o wolność pod maoistowskim sztandarem" (spotkanie ze studentami, Warszawa 8 marca 2008 r.) Myślę jednak, że te pajacowate zaklęcia i błazenady nie powstrzymają kierownictwa TVN (teraz już TVN "TBO") przed prostą kalkulacją. 100 : 1. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Z motyką na Księżyc? I nowe TVN "TBO" podziękuje "Panu Adamowi" (ale nie Mickiewiczowi) za wątpliwe wsparcie.
Paniom Pochanke, Jędrzejowskiej et consortes - dla których zwykle pecunia non olet - wytłumaczy się później (jeżeli jeszcze nie zrozumiały, że chodzi o ich miejsca pracy) a p. Olejnik sugeruję odesłać do TVP, gdzie oprócz dziennikarzy obiektywnych, powinni być także reprezentowani, dla harmonii - także ci skrajnie nieobiektywni.
Trzeba będzie odszczekać!
Ale jedna więcej - firma z polskim kapitałem - zostanie uratowana przed upadkiem.

PS. Skołatane nerwami umysły Szanownego Kierownictwa TVN i światłej części personelu Stacji - powinna załagodzić twórczość Anatolija Golicyna (który te wszystkie walki przewidział). Polskie tłumaczenie książki Golicyna "Nowe kłamstwa w miejsce starych" jest dostępne w Sieci.

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: