Polski wywiad wtyczką Izraela?

Po przystąpieniu do UE, nowe kraje członkowskie, a zwłaszcza Polska, posłużą za szpiegowskie wtyczki dla Ameryki i Izraela – twierdzi Olivier Darasson, szef Europejskiego Towarzystwa Wywiadu Strategicznego (CEIS), podała australijska gazeta The Dawn.

„Moi klienci obawiają się, że nowi członkowie Unii Europejskiej, korzystając z nowo nabytych przywilejów, staną się istnymi koniami trojańskimi Ameryki” – konkluduje Darasson.

W tym samym artykule, inny nie wymieniony z nazwiska francuski specjalista od spraw kontrwywiadu, powiedział, że „ polskie służby specjalne zostały zinfiltrowane przez Izrael” i „dlatego w przetargu na samolot wielozadaniowy przegrały firmy europejskie”.

Autor powołuje się również na konkluzje raportu przygotowanego dla rządu, w którym autorzy proponują zwiększenie zabezpieczeń przed wywiadem gospodarczym, nie tylko amerykańskim ale również brytyjskim. W tym celu rząd ma pomóc francuskim firmom wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia kontrwywiadowcze oraz usprawnić między nimi wymianę informacji.

Za Forum nr 32

Archiwum ABCNET 2002-2010: