Oświadczenie Rzecznika prasowego Polskiego Radia SA

Pan
Adam Michnik
Redaktor Naczelny
Gazety Wyborczej

Szanowny Panie Redaktorze,

W związku z podaniem przez „Gazetę Wyborczą” nr 92 z 19 kwietnia 2007 r. nieprawdziwych informacji na temat Polskiego Radia SA w publikacji na stronie 1 – „W skrócie” i stronie 12 – „Lecą głowy w Polskim Radiu”, zgodnie z art. 31 i 32 ustawy Prawo Prasowe (Dz.U. 1984 nr 5 poz. 24 z późn. zm.) uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania w kierowanym przez Pana dzienniku:

Nieprawdziwa jest informacja, że „Marcin Wolski, szef radiowej Jedynki już wyleciał”
- Marcin Wolski kieruje Programem 1 do 30 kwietnia br., a po tym terminie nadal będzie z Polskim Radiem współpracował.

Nieprawdziwa jest informacja: „Jerzy Targalski, wiceprezes PR, który w ramach czystek personalnych zwolnił m.in. Ewę Szumańską (autorkę „Z pamiętnika młodej lekarki”)”.
- Ewa Szumańska nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia SA, więc nie mogła być zwolniona.

Nieprawdziwa jest informacja: „Sobala zwalniał w nim (Radiu Bis – uzup. T.F-B) prezenterów za antyrządowe poglądy. Max Cegielski i Rafał Kołaciński zostali wyrzuceni…”
- Nie zostali wyrzuceni, bo nie byli zatrudnieni w Polskim Radiu Bis.

Nieprawdziwa jest informacja: „Sobala wyrzucił też popularnych hiphopowych didżejów – Novikę, Lexusa, Spoksa i Duże P”.
- Nowikę i Lexusa dyr. Jacek Sobala nie wyrzucił. Prowadzą w Radiu Bis, w każdą niedzielę 4- godzinną audycję „Strefa miejska” oraz w tygodniu maja dodatkowo godzinną audycję.

Nieprawdziwa jest informacja: „Nieoficjalnie wiadomo, że tego samego zdania (za odwołaniem członka Zarządu PR SA Jerzego Targalskiego – uzup. T F-B) jest większość w radzie nadzorczej”.
- Wniosek prezesa Zarządu PR SA Krzysztofa Czabańskiego skierowany do Rady Nadzorczej o powołanie komisji do zbadania zarzutów i do czasu ich wyjaśnienia zawieszenie w pełnieniu obowiązków Jerzego Targalskiego będzie rozpatrywany 21 kwietnia. Sugestia, iż członkowie Rady Nadzorczej PR SA wydali wyrok przed zbadaniem sprawy narusza ich dobra osobiste.

Z wyrazami szacunku

Tadeusz Fredro-Boniecki
Rzecznik prasowy Polskiego Radia SA
Tadeusz.Fredro-Boniecki@polskieradio.pl
022 645 94 04
508 011 248

Archiwum ABCNET 2002-2010: