Wschodni GAMBIT

Profesor Stefan Nilsen – niepozorny, chudy, wiecznie pochylony naukowiec z wyłupiastymi oczami, skrytymi za przyciemnionymi okularami, z ogromnym nosem, pod którym widnieje krótko przystrzyżony wąsik – wygląda raczej na antykwariusza niż na pogromcę rosyjskich służb specjalnych, i nie tylko rosyjskich.

Stefan Nilsento niekwestionowany autorytet w dziedzinie specsłużb Europy Środkowo-Wschodniej, ekspertdo spraw polityki Bałkanów, wybitny znawca tajników KGB i GRU – sowieckiego imperium zła, które w czasie zimnej wojny zniewoliło kraje Układu Warszawskiego.

Wschodni gambit to książka o działaniach wywiadów, brudnych grach ludzi służb, wojnach, polityce i ogromnych pieniądzach. Stefan Nilsenwraz z najbliższymi współpracownikami z nieformalnego think tanku musi rozwikłać zagadkę, kto jest informatorem rosyjskich służb i kim jest dziennikarz zwerbowany przez ludzi z komunistycznego wywiadu. Profesor ma coraz mniej czasu, a zdrajca jest bardzo blisko…

Dorota Kania – dziennikarka, pisarka, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka wydziału filozofii Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Pracowała w „Super Expressie”, „Życiu”, tygodniku „Nowe Państwo”, Radiu Plus, TVP,„Życiu Warszawy”, „Wprost”, „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie”.Zastępca redaktora naczelnego portalu Niezależna.pl, redaktor naczelna Telewizji Republika. Autorka i współautorka książek i filmów dokumentalnych, w tym bestsellerowej serii Resortowe dzieci.