KOCHAMY SIĘ Z „NEWSWEEKIEM”

Lew Trocki marzył o permanentnej rewolucji. Marzenie jego uskutecznia tygodnik „Newsweek Polska”, który obrał za cel zmianę natury ludzkiej i budowę nowego człowieka. Okładka numeru 41/02 zapowiada temat przewodni wydania – zdradę małżeńską. Główny artykuł w tej materii jest świetnym przykładem manipulacji uprawianej przez „postępowe” media. Zobaczmy, ile razy autorka udowadnia nam, że wszyscy Polacy myślą i postępują tak samo:

„Upadło ostatnie małżeńskie tabu - zdrada. Nauczyliśmy się z nią żyć, bo czasem tak jest wygodniej, a niekiedy po prostu taniej.”

„W ulubionej grze komputerowej naszych dzieci (…)”

„W życiu Polaków coraz częściej jest jak w grze - wystarczy jedno kliknięcie, żeby pani Sim zaczęła się namiętnie całować z roznosicielem pizzy, a pan Sim poznał kogoś w pracy i wdał się w ognisty romans biurowy. Po małej kłótni wszystko wraca do normy.”

„Zdrada została pozbawiona znamion grzechu, zracjonalizowana, zaakceptowana, niemal wpisana w małżeński kontrakt.”

„- Jeden dom, drugi dom, trzeci samochód. Istnieje granica atrakcyjności rzeczy. Teraz zaczynamy kolekcjonować kochanków - ocenia socjolog Wojciech Łukowski.”

„"Czy zaliczyłeś już trzynastkę?" - to pytanie, jakim młodzi ludzie przerzucają się ostatnio na imprezach. "Trzynastka" to liczba dziewczyn z przeboju Wilków - Robert Gawliński wymienia w nim swoje kolejne partnerki, zaczynając od Baśki, która miała fajny biust.”

„Właśnie zaczął się sezon firmowych wyjazdów integracyjnych - sezon kolejnych okazji do powiększenia kolekcji. W ciągu dnia koledzy i koleżanki z pracy wyciskają krople potu na zajęciach team-buildingu, wieczorami integrują się przy alkoholu, a nocami przemykają do sąsiednich pokoi.”

„- Zdrada czasami wręcz umacnia związek, odświeża. Partnerzy przestają patrzeć na siebie przez różowe okulary i widza bardziej prawdziwy obraz swojego związku - komentuje psycholog Ewa Woydyłło.”

Autorka jest tak zachwycona stosowanym chwytem, że prawie nie używa innych sposobów manipulacji (oprócz próby udowodnienia, że amerykański serial dla troglodytów pt.„Przyjaciele” adekwatnie opisuje polską rzeczywistość). Niestety, jak wynika z wypowiedzi na forum internetowym, nie wszyscy dali się nabrać. Nadal zdradzają małżonków jedynie z „Newsweekiem Polska”.

Autor publikacji:

Archiwum ABCNET 2002-2010: