Strawa dla prawicowych gownojedow

Niezależny Dziennik Polityczny, czyli witryna redagowana przez rosyjskie służby dla polskich prawicowych gownojedow, prowadzi regularnie kampanię antyamerykańską, której celem jest m. in. wywołanie buntu przeciwko istnieniu baz NATO w Polsce. Oto przykład jak produkuje się newsy.

21 lutego Super Express poinformował, że w pobliżu poligonu w Drawsku Pomorskim ciężarówka najechała na gminny bus, który wiózł osoby z rehabilitacji w Aleksandrowie Kujawskiego do domu; trzy osoby zginęły. Podejrzewano, że „kierowca busa zasłabł, albo się zagapił”. Idealna informacja do przerobienia.

22 lutego infoludek.pl ze Szczecina ogłosił już: Ppłk Karpienko: Amerykanie zabili trzech polaków (tak w oryginale) bo spieszyli się na lunch! Jest to kopia z pamięci podręcznej Google, gdyż fałszywka została usunięta. 26 lutego na forum miasta Orzysz, na którym zazwyczaj umieszczane są rosyjskie fałszywki z NDP, pojawiała się też ta wiadomość. Jako źródło podano anonimowy portal wojskonews.pl, który ma charakter podobny do NDP. Podany link otwiera stronę główną portalu, na której owej wiadomości znaleźć nie można. 26 lutego znalazła się ona na lokalnym portalu zary-zagan.regionalna.pl umieszczona tam przez admina pod tym samym tytułem.

27 lutego NDP powołując się na zary-zagan.regionalna.pl głosi: Żandarmeria potwierdza: Amerykanie zabili trzech Polaków bo spieszyli się na lunch!
28 lutego o tym samym alarmuje bibuła com i korwin-mikke.pl, powołując się na orzysz.wm.pl.

Zarówno Orzysz jak i Żagań są miejscem dyslokacji żołnierzy amerykańskich. W ten sposób przepowiednia Grzegorza Brauna, iż żołnierze NATO są w Polsce po to, by mordować Polaków, spełniło się. Przynajmniej na kgbowskim NDP i u gownojedow.

Autor publikacji: