Panie Pośle Kuchciński!

Panie Pośle Kuchciński!

Trudno Pana, po wywiadzie dla RMF FM nazywać Szanownym Posłem. Obraził pan miliony Polaków; cytuję: „Jeżeli potraktujemy wszystkie formy i wszystkie działania i wszystkie dokumenty w taki sposób, że na kogokolwiek służba bezpieczeństwa zbierała informacje jest traktowany jako „ozi” to tutaj w tych kategoriach mieszczą się miliony ludzi.” Otóż informuję Pana, iż „ozi”, w szczytowym okresie pracy SB było jedynie około 100.000.

„ozi” zostawało się absolutnie świadomie! Trzeba było wyrazić zgodę a następnie wykazywać się pracą, za którą było się sowicie wynagradzanym.

Niech Pan nie straszy ludzi lustracją. Jeśli Pan się na czymś nie zna, niech Pan się nie wypowiada, bo kompromituje Pan siebie i partię, w której Pan jest!

I znowu cytat z Pana wypowiedzi: „O ile mi wiadomo jest ogromna grupa ludzi, działaczy opozycji, którzy bez ich własnej wiedzy i woli byli tak traktowani przez służby bezpieczeństwa.” – czyżby Pan wkrótce dołączył do ludzi, którzy wbrew oczywistym faktom twierdzą, że są niewinni ?

Niepokojące są Pana próby odwołania z funkcji sekretarza Klubu PiS – posła Girzyńskiego, członka Komisji NIP przygotowującej ustawę o ujawnianiu dokumentów byłego aparatu bezpieczeństwa. Jak mamy rozumieć Pana stwierdzenie: cyt: „Panie redaktorze, ja zdaje się też byłem „ozi.”?

Jadwiga Chmielowska

Autor publikacji: