WIOSNA W UNII WOLNOŚCI

Kampania UW toczy się pod hasłem "Polska w Europie. Logiczne". Wśród plakatów znajduje się też taki: młoda obejmująca się para, leżąca na trawniku. Nad nimi slogan kampanii. Pod nimi napis: "Lepiej być w środku". Logiczne.

Dla Unii Wolności nastały tłuste dni. Według jednego z sondaży (CBOS) partia przekroczyła 5% próg i gdyby wybory odywały się w kwietniu - być może znalazłaby się w parlamencie. Nie wiadomo tylko co jest powodem wzrostu poparcia. Czy dymisja Anny Popowicz, z funkcji członka Rady Nadzorczej TVP - jednej z ostatnich synekur UW w aparacie państwowym? Być może elektorat nagrodził w ten sposób partię, doceniając to symboliczne pożegnanie się środowiska UW ze stanowiskami publicznymi.

Poparcie wzrastać może też za sprawą świeżo rozpoczętej kampanii proeuropejskiej, którą firmuje gwiazda polsatowskiego Idola i "Gazety Wyborczej" - blondwłosy Robert Leszczyński (w klubach nocnych występuje pod ksywą: "DJ Barbie Killer"). Kampania UW toczy się pod hasłem "Polska w Europie. Logiczne". Wśród plakatów znajduje się też taki: młoda obejmująca się para, leżąca na trawniku. Nad nimi slogan kampanii. Pod nimi napis: "Lepiej być w środku". Logiczne.

Być może tajemnica wzrostu notowań jest jeszcze inna. Serwis internetowy UW na pierwszej stronie informuje: Władysław Frasyniuk Najpiękniejszy. Dwutygodnik "Viva" umieścił lidera partii wśród 25 najpiękniejszych Polek i Polaków, uzasadniając swój wybór następująco: "polityk - połączenie silnego mężczyzny i romantycznego chłopca, siły i delikatności. Piękne przepastne spojrzenie i pełen wdzięku uśmiech". Przewodniczący utarł chyba tym samym nosa byłym przewodniczącym partii i całej emerytowanej wierchuszce, no bo któż powiedziałby "romantyczny chłopiec" o Balcerowiczu, Geremku, czy Mazowieckim, no i kto uśmiech Michnika określiłby jako "pełen wdzięku".

michalrachon@o2.pl

Autor publikacji: 
Archiwum ABCNET 2002-2010: