NOWA STRONA

Apel w sprawie Jerzego Targalskiego

Do: Zarząd Polskiego Radia

Rada Nadzorcza Polskiego Radia

Apel w sprawie Jerzego Targalskiego

Jerzy Targalski (Józef Darski) wiceprezes zarządu Polskiego Radia S.A. w ostatnich tygodniach stał się obiektem niebywałej nagonki medialnej. Akcja „Gazet Wyborczej” i innych mediów budowana na kłamstwach, półprawdach i przeinaczeniach ma na celu zniszczenie tego wspaniałego człowieka oraz podkopanie zaufania do publicznego radia.

Jerzy Targalski jest jednym najwybitniejszych polskich sowietologów, byłym współpracownikiem KOR, założycielem pisma „Obóz”, pierwszego w państwach komunistycznych pisma poświęconego problematyce Europy Środkowo-Wschodniej, założycielem i redaktorem podziemnego miesięcznika „Niepodległość”. Od 1983 r. był współpracownikiem Radia Wolna Europa, paryskiej „Kultury” czy miesięcznika „Kontakt”. Jest jedną z osób, której Polska zawdzięcza swoją niepodległość.

My niżej podpisani zwracamy się do Państwa, aby Wasze sumienie rozstrzygnęło, czy staniecie po stronie patrioty czy też dacie wiarę dziennikarzom działającym w złej wierze i służącym złej sprawie.

Andrzej Gwiazda, WZZ, Wiceprzewodniczący NSZZ „S” 1980r.- Gdańsk
Joanna Duda – Gwiazda, WZZ, Członek KK NSZZ „S” 1980r. - Gdańsk
Janina Jadwiga Chmielowska Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej SDP w Katowicach
Tadeusz Świerczewski – Członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa - Wrocław
Leonardas Vilkas, tłumacz – Kraków
Kazimierz Michalczyk – Berlin. Redaktor Forum Solidarności Walczącej
Marek Czachor, prof. Politechniki Gdańskiej
Magdalena Czachor, filolog – Gdańsk
Jarosław Hyk, Wrocław
Wioletta Kardynał, Kanada
Anna Grażyna Kister, Stowarzyszenie Wolnego Słowa - Warszawa
Władysław Grodecki- podróżnik, dziennikarz- Kraków
Piotr Zarębski, reżyser – Łódź
Mariola Wagner, członek zarządu miejskiego PIS w Toruniu
dr Adam Wielomski, doktor politologii, Warszawa
Marek Oko, student prawa, Uniwersytet Łódzki
Michał Bednarski, KoLiber Łódź
Paweł Derendarz, KoLiber Łódź
Adam Deska, doktorant inżynierii środowiska, Politechnika Łódzka
Marcin Bonicki, prawnik, KoLiber Warszawa
Konrad Hennig, KoLiber Łódź
Marcin Kowalewski, informatyk, Warszawa
Łukasz Pawlak, KoLiber Łódź
Dominik Lang, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny, Łódź
Mariusz Szymański, LPR, Łódź
Sebastian Rybarczyk, redaktor Miesięcznika „Komentarz”
Błażej Moder, Projekt Łódź
Marcin Nowacki, Projekt Łódź
Włodzimierz Domagalski, szef oddziału Stowarzyszenia Wolnego Słowa – Łódź
Michał Domińczak, Projekt Łódź
dr Hubert Horbaczewski, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego
Artur Janicki, NZS
Piotr Włodarski, reżyser
Krzysztof Korbel, specjalista PR
Kajus Augustyniak, rzecznik prasowy
Janusz Kenic, współzałożyciel organizacji RUCH
Dr. Przemysław Żurawski vel Grajewski, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego
Marek Krzemiński, Student Uniwersytetu Gdańskiego
Jerzy Dąbrowski, inżynier z Gdańska
Mirosław Lewandowski, Kraków, prawnik
Piotr Bonisławski, Bruksela
Michał Wróbel, student SGGW w Warszawie
Jan Litwin-Staszewski WARSZAWA
Katarzyna Mąkowska, Kanada
Ekspedyt Kuźmicz, ekonomista, Warszawa
Irena Szafrańska Lublin
Sławomir Kowalewski, niezależny literat - Warszawa
Janusz Podolski, Warszawa
Robert Majka, polityk,Przemyśl
Krzysztof K. Karnkowski, student, Warszawa
Henryk Kula, Wrocław - wydawnictwa bezdebitowe w l.80-tych
Jakub Kubiak, student, Uniwersytet Wrocławski, University of Helsinki
Filip Stankiewicz, Prezes Oddziału Trójmiejskiego Stowarzyszenia KoLiber
Marta Kwaśnicka, Kraków
Tomasz Kwaśnicki, tłumacz Kraków
Michał Rachoń, politolog
Paweł Krawczyk, specjalista od bezpieczeństwa teleinformatycznego, Kraków
Ryszard Tokarski, Student Uniwersytetu Gdanskiego
Tomasz Skowroński, student, Łódź
Piotr Opozda
Grzegorz Lepianka - redaktor Serwisu eCzas.net
Romuald Lazarowicz, redaktor naczelny miesięcznika „Opcja na Prawo”
Konrad Turzyński z Torunia, publicysta, współpracownik „Opcji na Prawo”
Jacek Indelak, pisarz (SPP), dziennikarz (SDP)
Joanna Radecka, Gdynia
Beata Kuna, Gdańsk
Maciej Kuna, Gdańsk
Łukasz Piesiewicz, Warszawa
Maria Nowak-Grębska
Jerzy Grębski
Natallia Artsiomenka, Homel, Bialorus
Ieva Palaśa, studentka
Radosław Różycki - dziennikarz
Tomasz Strzyżewski, członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Sztokholm
Jerzy Jankowski - Norwegia
Andrzej Dajewski - Przewodniczący klubu "Gazety Polskiej" w Gdyni
Lidia Rydz, Hel
Teresa Bochwic, dziennikarz - Warszawa
Barbara Chojnacka - Warszawa
Marta Kucharska, studentka filologii polskiej, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa
Miroslaw Polak - Warszawa
Piotr Hosowicz, Administrator Sieci i Systemów, Warszawa
Wojciech Steć - Gliwice
Ewa Kubasiewicz - Houée
Lilianna i Piotr Cuper, Lidzbark
Jerzy Kenig - AkademiaPolityczna.pl, Kielecki Klub "Gazety Polskiej"
Grzegorz Hajduk - urzędnik, Kraków
Konrad Kiedrzyński Warszawa
Krystyna Ruchniewicz-Misiak Australia
Jerzy Kubik - USA
Jacek Żabski, Gdańsk
Anna Polovka -Ryga, Łotwa
Maciej Jakubowski i Sylwia Jakubowska - Warszawa
Krzysztof Pawlisz z Gdyni
Andrzej Tarasek - Piekary Śląskie
inż.Eugeniusz Steinbach - Tarnów
Krzysztof Łazarski, Wyzsza Szkola Handlu i Prawa
Martyna Jagieluk grafik Gdynia
Joanna Jankowska, Kanada
Ireneusz Markowski, Sopot
Maciej Wąż, Stowarzyszenie Wolnego Słowa - Sokołów Podlaski
Leszek Napiontek
Wojciech Jakóbik, Kraków
Stanislaw Dudziński,prawnik-Poznań
Jakub Biernat dziennikarz, byly student J.T.
Tomasz Triebel -uczeń LO Sosnowiec
Bartłomiej Marjanowski uczen LO sosnowiec
Elżbieta Szczepańska, Australia
Grażyna Pułaska, Australii
Szczepan Twardoch, pisarz i publicysta, Pilchowice
Marcin Herman, Warszawa
Barbara Sułek-Kowalska,dziennikarka, wykładowca UW
Marcin Szymański, student Uniwersytetu Gdańskiego
Krzysztof Korczak - ekonomista, Londyn
Andrzej M. Salski, dziennikarz, Berkeley, USA
Marek Waniewski - Gliwice
Bartłomiej Kachniarz, prawnik - Warszawa
Renata Sikora, Poznań
Czesław Stachura
Piotr Obmiñski, Gdañsk
Kazimierz Suszyński - Wrocław
Rafał Nawrocki,dr nauk ekonomicznych UŁ
Dariusz Gatarek, Londyn
Dariusz P. Błażejewski, prawnik, Kraków
Maria Zujewicz, nauczycielka, Poznań
Bartosz Uniejewski, student politologii, Wrocław
Wojciech Król, doktorant, UMCS Lublin
Grzegorz Bigaj, historyk - Kraków
Miroslaw Mikolajczyk, Uniwerystet Szczeciński
Marek Wnuk, lekarz - Bełchatów
Agnieszka Moitrot - Berlin
Jacek Gonciarz, Warszawa
Rafał Zaremba, Warszawa
Paweł Górski - Łódź 24.04; 23:16
Andrzej Aspras Lublin,25.04; 00:07
Dariusz Kulikowski - Zegrze; 25.04 01:36

AWARIA SERWERA(według Panów z obsługi technicznej portalu domeny.pl poprzez który kupiliśmy miejsce na serwerze dla portalu abcnet)

Jan Kucharski, Legionowo 26.04 22:16
Adam Borowski - Warszawa, wydawca 26.04 23:29
Grzegorz Rossa. http://www.ulp.pl/
Agnieszka Warzocha, Warszawa
Genute Szakaliene, Wilno, Litwa
Maciej Gawlikowski, reżyser, Kraków
Krystian Konik,inż. opozycjonista, Katowice
Mirosław Dakowski, prof. zw. dr hab. fizyk, Warszawa
Katarzyna Mąkowska, Kanada
Ryszard Majdzik, opozycjonista, Kraków
Dariusz Bryzek, NSZZ "Solidarność" TVP Warszawa
Jarosław Najmoła, Przewod. Komisji Zakładowej NSZZ "S" w TVP, Warszawa
Boleslaw Siedlecki
Dorota Targońska, ekonomistka, Warszawa
Teresa Wojcik
Piotr Hlebowicz, dzialacz Poloninjny, Kalwaria Zebrzydowska
Piotr Jaworski, historyk, Łódź
Piotr Medoń, filmowiec, Gdańsk
Stefania Rajca, kombatant "Solidarności" Katowice
Jacek Jagiełka, opozycjonista lat 70 i 80-tych, Lubasz
Valeri Kalabugin - Estonian Institute for Human Rights Representative, Congress of Estonia (1990 to 1992)Member, Council of Estonia (1990 to 1992) Member, Estonian National Independence Party / Pro Patria Union / Pro Patria and Res Publica Union - Tallinn, Estonia
Witold Bachorz, BezCenzury.Net
Krzysztof Kaszubski, doktorant IO UG, Gdańsk
Cezary Wach
Joanna Błędowska
Krzysztof Błędowski - Klub Gazety Polskiej Grudziądz
Mariusz Soliwodzki, Warszawa
Elżbieta Smaga - Sulejówek
Artur Adamski - Wrocław
Maciej Ratajczyk, Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Katowicach
Maria Stankiewicz, artysta plastyk, Warszawa
Zuzanna Stankiewicz, dr teologii, Warszawa
Jerzy Rok - Sulejówek
Krzysztof Matczak -Sokółka
Boleslaw Siedlecki, specjalista ds. marketingu i reklamy - Wielka Brytania
Joanna Mieszko-Wiórkiewicz, niezalezny dziennikarz i publicysta, represjonowany dziennikarz radiowy w stanie wojennym - Berlin, RFN
Karol Trammer
Kazimierz Grabski oficer PMH
Lesław Frączek, informatyk Katowice
Teresa Czarnecka, Wrocław
Wojtek Rzniewski
Joanna i Krzysztof Karwaccy - Łódź
Sławomir Sygidus - Leśnica
Wanda Jagieluk Gdynia
Rafał Szlachciak
Beata Świerczewska - mgr prawa - sympatyk Solidarności Walczącej
Michał Świerczewski - student Pol.Wr.
Arkadiusz Gacparski - plastyk Szczecin
Tadeusz Zachara, leśnik
Tadeusz Pluzanski, dziennikarz - Warszawa
Mirosław Boruta, dr, socjolog (Kraków)
Zofia Guryn - Białystok
Ryszard Guryn - Białystok
Piotr Bagiński
Michał Gołębiewski- student Politechniki Gdańskiej
Paweł Kaczor - informatyk zakładowy, Warszawa
Sławomir Oleś - Poznań
Marcin Dybowski, Wydawnictwo Antyk
Krystyna Łomacka - Ciszkowska. lek. neurolog, córka sędziego Leona Łomackiego z Wileńskiej Delegatury Rządu RP
Henryk Ciszkowski - inż. leśnik, w 1948 uczestnik młodzieżowej grupy konspiracyjnejw Pułtusku, więzień UB
Zbigniew Paliwoda - inż. , żołnierz zgrupowania "Ognia". uczestnik rozbicia więzienia MBP w Krakowie, więzień torturowany przez UB
Pior Łukasz Andrzejewski - senator RP
prof, Wiesław Wysocki - dziekan Wydziału Nauk Histrycznych UKSW
Artur Janicki - historyk, dziennikarz
Józef Maria Ruszar - dziennikarz
Piotr Majchrzak - Warszawa
Andrzej Poniewierski, Warszawa, dr hab., fizyk, pracownik naukowy w IChF PAN
Magdalena i Łukasz Rąpalscy - Kraków
Hubert Kozieł, Warszawa, student i dziennikarz
Maciej Jedrzejczyk
Agnieszka Maksimowicz, Warszawa
Edward Müller - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ"Solidarność"w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku,/http://www.solidarnosc.slupsk.pl/,Poseł na Sejm RP X i I kadencji ,Członek Komisji Krajowej NSZZ"Solidarność" 1989-1994,
Wojciech Krefft Gdańsk
Paweł Niemkiewicz - socjolog
Alicja Funt -Kopenhaga
Paweł Martin, tłumacz i prywatny przedsiębiorca z Wrocławia
Janusz Kubsik
Iwona Kowalska-Kubsik
Barbara Marianowska - poseł V kadencji Sejmu RP - Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Marianowski - inśynier - projektant
Maciej Malinowski, historyk - Warszawa
Adam Samborski, dr, fizyk, IChF PAN, Warszawa
Edyta Wagner, Mścichów
Krzysztof Jakubowski, dziennikarz, Podkowa Leśna
Dariusz Cherubin - Wydawnictwo „ANCHER” Warszawa
Wojciech Pokora Lublin
Tomasz Morawski, Warszawa
Agata Hrom-Morawska, Warszawa
Maciej Jedrzejczyk, Birmingham, UK
Grzegorz Mazur
Robert Maciejowski- Warszawa
Wiesław J.K. Kowalski emerytowany pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej
Tadeusz Wołyniec -Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym O/ Koszalin
Bogusława Blawat - Gdańsk
Casimir Gruszka,USA
Barbara Fedyszak-Radziejowska
Tadeusz Pawlicki
Bartosz Marcinkowski, Kraków
Zygmunt Grzesiak, socjolog, Kraków
Witold Missala, Warszawa
Michał Stróżyk-filozof, politolog - trójmiasto
Ewa Fijał-nauczyciel,Krakow
Ryszard Kapuściński- prezes klubów Gazety Polskiej
Elżbieta Wach- przewodnicząca krakowskiego klubu Gazety Polskiej
Bożena Walewska - dziennikarz
Bogusława Trocka - Gdynia
Marcin Kycia
Andrzej Kaźmierczak,Poseł na Sejm RP II Kadencji,Prezes podkarpackiego Zwiazku Piłsudczyków w Rzeszowie
Joanna Błędowska, Klub Gazety Polskiej, Grudziądz
Krzysztof Błędowski, Klub Gazety Polskiej, Grudziądz
Piotr Makarzec Lublin
Roman Tęcza
Paweł Markowski,informatyk - administrator, Kraków
Waldemar Szkiela - politolog, Warszawa
Dorota Miśkiewicz, Katowice
Andrzej Gaj, mechanik samochodowy - Warszawa
Wojciech Jarzyna, Izabella Jarzyna, Tomasz Jarzyna ( z WARSZAWY )
dr Radosław Sikora, matematyk - Podkowa Leśna
Antoni Bodus lat 68 emeryt zamieszkały w Wągrowcu zawód technik ekonomista
Franciszek Odorski - emeryt wojskowy
Tomasz Dariusz Olejniczak - Włocławek
Andrzej Buczkowski
Alicja Teodorczuk, prawnik - Wrocław
Andrzej Teodorczuk, inżynier łączności - Wrocław
Andrzej Dąbrowski,lekarz, wykształcenie wyższe - prof. dr hab. med.,Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie
Szymon i Beata Mańkowscy ( lekarz i stomatolog)
Anna Machowska,inż. chemik na emeryturze, Żyrardów
Anna Jasiewicz, manager - Warszawa
Waldemar Kawalko, Senior Technical Designer, Limited Stores Production - 400 Lafayette St NY, NY 10003 - USA
Łukasz Niegolewski Kraków
Tomasz Samujłło, kpt.ż.wielkiej, Szczecin,
Bogusław Stadnicki,nauczyciel - Warszawa
Przemysław Stich, prawnik, Zabrze
Piotr Płuciennik, inżynier transportu, członek zarządu a tym samym współzałożyciel klubu Gazety Polskiej w Głogowie
Andrzej Goraj ,przedsiębiorca,Kraków
Zofia Borkowicz – lekarz - Józefow
Janusz Borkowicz – ekonomista - Józefów
Jolanta Rybicka , ekonomista, obecnie Irlandia - KILLKENNY
Łukasz Lelonek, student historii, Katowice
Kazimierz Gąsecki inż. mechanik
Zofia Gąsecka, inż. instalator, Warszawa
Lech Andrzej Darski - nauczyciel, geograf, radny Rady Miasta Bartoszyce - Bartoszyce
Eliza Kutermankiewicz- Warszawa- filolog
Grzegorz Kutermankiewicz- Warszawa- informatyk
Zofia Wołosik- Ostrołęka- emerytka- dawna działaczka Solidarności
Tadeusz Godlewski- Ostrołęka- dawny działacz Solidarności
Wanda Jagieluk, Gdynia
Slawomir Tycner - USA
Grazyna Tycner lekarz medycyny - USA
Andrzej Kostyrka, technik elektryk , obecnie bezrobotny , 47 lat - Opole
Henryk Munduć. Przedsiębiorca handlowy, Jelenia Góra
Stefan Kokosza - Warszawa
Witold Kokosza - Warszawa
Teresa Kokosza - Warszawa
Elżbieta Jarecka stomatolog - Jaworzno
Bożenna Wołosz mgr ekonomii - Warszawa
mgr.inż. Sławomir Wołosz - Warszawa
Danuta Bielecka, ekonomista-statystyk, Gdańsk
Krzysztof Wasiuk - mgr inż., Dyrektor Oddziału - Lublin
Jan Wagner - Legionowo . Były członek antykomunistycznej organizacji"Skorpiony" ,inwigilowany i represjonowany przez UB/SB i Inf. Wojsk. w okresie 1949-1989 r.
Andrzej R. Florczak - Warszawa
Paweł Kochański, historyk, wyższe, Poznań
Katarzyna Dziamara-Kochańska, technik-ekonomista, - Poznań
Wojciech Kochański, emeryt - Poznań
Dorota Kochańska, Emerytka, - Poznań
Mariola Arseńczuk, nauczycielka - Gniezno
Andrzej Arseńczuk, inżynier melioralizacji - Gniezno
Iwona Radke, technik chemii - Drawno
Paweł Radke, technik kolejowy, -Drawno
Borys Chwiłkowski, menadżer - Drawno
Sylwia Chwiłkowska, średnie, Luboń
Tadeusz Różycki, inżynier - Wrocław
Wiesław Stanisławski, Techn. mech. samochodowy, kierowca zawodowy od roku 2001 na emeryturze.Współzałożyciel i członek komisji zakładowej N.S.Z.Z."Solidarność"w Z.P.Odzież."Zeta" w Zgierzu od września 1980 do "wojny czerwonych z Narodem" oraz członek prezydium Kom.Lokalnej NSZZ."Solidarność" w Zgierzu
dr Pawel Strzelecki, kompozytor, teoretyk muzyki, muzykolog, adiunkt w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, Warszawa
Jacek Lilpop - Warszawa
Janusz Kwiatkowski, PGIS - Wheeling, IL
Lidia i Jarosław Cybartowie
Michał Bieniek, Płock
Jerzy Dziubiński, adiunkt Akademii Muzycznej w Warszawie
Jowita Sawicz-Kubicka, broker - Warszawa
Elżbieta Mirkowska, nauczyciel, emeryt, Warszawa
Anatal Zarecki emeryt-elektronik - Toruń
Zbigniew Świetlik, wykształcenie wyższe mgr fizjoterapii, Śrem
Ewa Mikołajczyk, Bydgoszcz
Małgorzata Szcześniak Kulesza - Warszawa
Edward Kulesza - Warszawa
Jadwiga i Tadeusz Szcześniak - Warszawa
Paweł Uznański, Łódź
Marcin Kubicki - właściel firmy/ manager , mgr/MBA - Warszawa
Marian Gwoździński- emerytowany górnik - Gliwice
Rafał Kotomski - dziennikarz i producent telewizyjny, Poznań
Członkowie Klubu GP w Olkuszu:
Ewa Siwińska -sekretarka
Józef Siwiński -rencista
Adam Smętek -emeryt
Radosław Śliwka - górnik, student resocjalizacji
Wiesław Nadymus - artysta malarz
Janusz Drelichowski emerytowany architekt - Opole
Krzysztof Wolny
Hanna Zakrzewska-Tarnowska - Szczecin
Jadwiga Słowik, inżynier górnik, samodzielny dokumentator - Będzin
Grzegorz Adach, Informatyk - Warszawa
Jolanta Samujłło, Szczecin
Krzysztof Gąsiorowski -inż.mech.
Amelia Wojsznis, filolog,Kraków
Rafał Kalinowski, matematyk - Kraków
Andrzej Tułodziecki, inżynier, Izabelin
Małgorzata Sztorc - Kosturek, prawniczka Kraków
Leszek Elektorowicz, pisarz, Kraków
Maria Elektorowicz, anglistka, Kraków
Jerzy Stolfa, inż. elektryk - Kraków
Beata Stolfa, pielęgniarka - Kraków
Edward Kalbarczyk - Kraków
Teresa Mahler, filolog, Bad Nauheim - RFN
Renuald Mahler, chirurg,Bad Nauheim - RFN
Barbara Niemirska
Anna Niemirska
Krzysztof Niemirski
Władysława Gladysek
Jan Pawlik- Bergen/Norway/
Marek Paliwoda Warszawa
Rajmund Niwiński mgr prawa, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, przewodniczący klubu Gazety Polskiej w Wałbrzychu
Jerzy Sameryt, emeryt Instytutu Elektrotechniki - Warszawa
Bogdan Dêbek,Parlin,New Jersey - USA
Ewa Dêbek,Parlin,New Jersey - USA
Daniel Paczkowski - magister inżynier elektroniki i telekomunikacji, Dyrektor Pionu Rozwoju Technologii w Departamencie Dostępu Telekomunikacyjnego - Białystok
Ireneusz Samulak
Alicja Fuchs - nauczycielka chemii - Dąbrowa Górnicza
Ewa Urbanowicz, artysta muzyk - 62 Leigh rd.Eastleigh hampshire S0509DT United Kingdom
Roman Tuszynski, artysta malarz - 62 leigh rd Eastleigh Hampshire S0509DT UK
prof. dr hab. Marek Kazimierz Kamiński,historyk, Warszawa
Tomasz Tokarski - Toruń
Skowron Stanisław - technik – Bielsko Biała
Krzysztof Dąbrowski
Zygmunt Korus - właściciel Galerii PLUS - Chorzów
Zygmunt Tabisz, Wejherowo
Tomasz Herbich, uczeń liceum, Konstancin-Jeziorna
Rafał Lorent, uczeń, Warszawa
Ewa Jakubowska ,lekarz - Warszawa
Małgorzata Synowiec, informatyk-kierownik zespołu – Rzeszów
Elżbieta Cisło, lekarz - Rzeszów
Waldemar Jerzy Szczepanski - Kapitan Zeglugi Wielkiej - Gdynia
Helena Polaczek - Wrocław
Jerzy Polaczek - Wrocław
Wanda Kubicka, mgr ekonomii, emerytka - Warszawa
Adrian Kubicki, inżynier - Warszawa
mgr. Zbigniew Okpisz, rencista - Wrocław
Halina Okpisz, rencistka - Wrocław
Marek Okpisz, technik komputerowy - Dortmund, Niemcy
Grzegorz Strzemecki - Warszawa
Adam Kornatowski,dziennikarz - Warszawa
Leszek i Ewa Gronek
Bartłomiej Kosiński, prawnik - Łódż
Zakrzewska Hanna - Warszawa
Zakrzewski Jacek - Warszawa
Jolanta Zając, nauczycielka - Racibórz
Marek Zając, inż. rolnictwa - Racibórz
Danuta Wąsowicz - nauczycielka, dyrektor szkoły - Będzin
Jadwiga Pigulak - nauczycielka - Będzin
Stanisław Pigulak - technik górnik, sztygar - Będzin
Irena Pigulak - urzędniczka - Będzin
Robert Kisiel, dziennikarz - Brzezówka k.Ropczyc (Podkarpacie)
Jerzy Nawrot, Informatyk - Szczecin
Andrzej Pogłódek, student prawa (UKSW), Wolbrom/Warszawa
Marek Górniaczyk
Piotr Łucki - informatyk - Częstochowa
Wiesława Tyszkiewicz
Zbigniew Tyszkiewicz
Walerian Tyszko, informatyk, byly Przewodniczacy Solidarnosci w kop.Bielszowice. Internowany 13 grudnia - Francja
Ireneusz Benikas, radca prawny - Wrocław
Jan Chylak, tłumacz j. niem - Warszawa
M.Chrzanowska, księgowa - Warszawa
Otylia Ziano - Katowice
Djordje Dżudżelić - Katowice
Maria Dżudżelić - Katowice
Jerzy Luc z Łodzi
Wiesława Szymańska, emerytka, były pracownik naukowy - Warszawa,
Anna Sobiepanek, Bibliotekarz - Warszawa
Stanisław Basz - Rzeszów
Zofia Wrońska - Krosno Odrz
Irena Białach geologo - Gdańsk
Romuald i Małgorzata Zadora-Przyłęccy
Mirosław Wnuczewski, inżynier elektronik - Warszawa
Marek Tomaszewski, inżynier,projektant instalacji – Warszawa
Marianna Tomaszewska, technik - Warszawa
Agnieszka Trzeciecka, handlowiec, sz. marketingu - Warszawa
Roman Adamski, nauczyciel - zam. Kisielice
Beata Adamska, nauczyciel - zam. Kisielice
Włodzimierz Szewczenko, rolnik - zam. Szałkowo, gm. Iława
Janina Szewczenko, rolnik - zam. Szałkowo, gm. Iława
Janina Wyżnikiewcz, emerytka - Warszawa
Bożena Rosochowicz - Warszawa
Michał Rosochowicz, student - Warszawa
Ewa i Piotr Gołębiowscy, Warszawa
Maciej Szczurowicz, lekarz - Niemcy
Józef Szymański - burmistrz Gminy Ciężkowice
Kochan Karol - Dębica
Joanna i Leszek Kozlowscy - Göteborg, Szwecja
Andrzej Socha - Krakow
Krystyna Socha - Kraków
prof. Anna Pawełczyńsa, socjolog
Danuta,Anna,Lech i Andrzej Werter z Warszawy
Beata Jakimiuk, nauczyciel - Świdnik
Anna Ziernicka, nauczyciel - Ustroń
Maria Jachimczak, technik - emeryt - Ustroń
Stanisław Jachimczak, tokarz- emeryt - Ustroń
Wanda Sukiennik, emeryt - Skoczów
Alojzy Sukiennik, emeryt - Skoczów
Stanisław Sukiennik, technik - Skoczów
Anna Biernot, księgowa - Bestwina
Piotr Jachimczak, lekarz - Wurzburg
Andrzej Cieśla, Kraków
Liliana Klimczak, studentka, Uniwersytet Jagielloński
Stanisław Miłosz - Warszawa
Krzysztof Kokowicz, grafik, plastyk - Lublin
Alina Bentkowska - Kępno Lenino 2
Adam Korziński, policjant - Białystok
Sławomir Niesyt - Nadarzyn
Edward Lach, inżynier - Gdańsk
Waldemar Gawryluk, matematyk - Białystok
Arkadiusz Wiśnik - Edinburgh, Szkocja
Witomiła Wołk-Jezierska, artyska plastyk - Warszawa
Bozena Binkowska -emerytka zamieszkala w Szwecji od 1986 r
Jolanta Nastaj - Zakrzowek woj. lubelskie
Michal Nastaj - Zakrzowek woj. lubelskie
Adam Chajewski, chemik - Warszawa
Łukasz Pabich, historyk - Częstochowa
Dorota J.Krawczyk - Warszawa
Anna Morawska - Warszawa
Roman Morawski - Szwecja
Halina Morawska - Szwecja
Konrad Budek, specjalista ds. ksiegowo-finansowych - Warszawa
Rafał Sokulski, student UJ
Marek Pietrachowicz,astronom - Warszawa
Bogusław Karaś, mgr inż. rybactwa i ochrony wód - Słupsk
Tomasz Kołodziejski, kierowca autobusu, Londyn
Karol Jaroszyński prywatny przedsiębiorca - Warszawa
Andrzej Drozd - Wrocław
Roman Konarski, inżynier elektryk - Gorzów Wlkp.
Jadwiga Uss, technik ekonomista - Stepnica
Katarzyna Kaczanowska, technik informatyk - Stepnica
Barbara Chilmonik - Zaniówka
Monika Chilimoniuk, Księgowa
Halina Gomułka, emerytka,wykształcene wyższe - Otomin
Jerzy Gomułka, projektant - Otomin
Henryka Pieniążek, emerytka, wykształcenie wyższe - Gdańsk
Bożena Demska,nauczycielka - Tczew
Jacek Ochtabińskii - Szczecin
Zbigniew Rychlik, informatyk - Kraków
Kazimierz Murański inż.elektr.- Wrocław
Piotr Piwowarczyk, prawnik - Kraków
Alicja Jelonek - Bytom
Edward Jelonek - Bytom
Igor Jelonek - Bytom
Paweł Cirkot
Stanisław Jurzyński - Warszawa
Anna Kołaciak
Maciej Kołaciak
Lidia Missala - Warszawa
Jerzy Izdebski, London
Maria i Waldemar Pernach
Bożena Sikora- mgr. ekonomii - Kraków
Wojciech Sikora- mgr. inż. mechanik - Kraków
Michał Garapich,geograf, socjolog - Kraków
Barbara Sikora, inżynier - Gliwice
Sławomir Mikołajczak, inwalida II grupy - Poznań
Marcin Kraszewski, nauczyciel informatyki, Warszawa
Zofia i Wojciech Skibińscy
Beata Milewska
Marzena Młodożeniak - politolog, Wrocław
Sławomir Jaworski,prywatny przedsiębiorca - Gdańsk
dr Maria Rosołowska - Warszawa
Jadwiga Kijowska, emerytka ze Szczecina
Towiański Robert - Poznań
Ewa Szota - nauczyciel
Tomasz Pawelec, historyk, nauczyciel akademicki - Sosnowiec
Andrzej Górnik, technik i mechanik -Wrocław
Edward Janigacz, rencista z wyższym wykształceniem - Kraków
Wiesław Posiła - inżynier - emeryt - Łódź
Sterkowicz Włodzimierz, nauczyciel akademicki - Kielce
Barbara Suska - Chełm
Henryk Padrak - Chełm
Stanisław Wrzesiński
Zofia Wrzesińska
Adam Łuszczyk
Małgorzata Satanowska-Czyż
Artur Czyż
Renata Wrzesińska
Dominik Wrzesiński
Wiesława Bendkowska, inzynier - Łódź
Romuald Niedzielko - tłumacz, redaktor
Jadwiga Antkowiak - Swinoujście
Adamski Przemysław,, maszynista poj.trakcyjnych - Poznań
Ewa Mauks, nauczycielka - Gdańsk
Jan Mauks, marynarz - Gdańsk
Michał Mauks,artysta rzeżbiarz - Gdańsk
Beata Losson - Warszawa
Małgorzata Góral - Gdańsk
Barbara Marianowska - Poseł RP V kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Marianowski - inżynier projektant
Krzysztof Żak, tłumacz - Warszawa-Wesoła
dr inż. Andrzej Zywocinski, chemik, wyksztalcenie wyższe techniczne - Warszawa
Maria Dreger-Rybacka, nauczyciel - emeryt - Poznań
Romuald Przybylski, inż. elektryk, właściciel firmy - Poznań
Danuta Klemm - Warszawa
Mariusz Misiarek - Australia
Danuta Wilkoń - Kraków
Franciszek Wilkoń - Kraków
Jadwiga Mańkowska-Jurczak - Kraków
Krystyna Jaworska - Kraków
Elżbieta Czołowska - Kraków
Alicja Kruczek - Kraków
Małgorzata Tochowicz - Kraków
Jerzy Tochowicz - Kraków
Piotr Jaworski - Kraków
Elżbieta Orlińska-Kogler - Kraków
Urszula Dyrek - Kraków
Piotr Owca - Kraków
Lidia Ziobro - Kraków
Barbara Skalda - Wieliczka
Tomasz Łabędź - Tarnów
Tomasz Greniuk, student Prawa - Lublin
Danuta Osmulska - Aleksandrów Łódzki
Stanisław Osmulski - Aleksandrów Łódzki
Michał Osmulski - Aleksandrów Łódzki
Jarosław Stasiak - Łódź
Maria Dąbrowska-Bąk, socjolog, nauczyciel akademicki - Poznań
Piotr Bąk, licealista - Poznań
Monika Kozioł, nauczyciel - Warszawa
Andrzej Kozioł, emeryt - Warszawa
Rafał Rosół - żołnierz zawodowy - Kosina woj. podkarpackie
Irena Surma, ekonomista - Wrocław
Wilhelm Czaplinski, AGH - Kraków
Piotr Konopnicki - Gdańsk
Balbina Gąska, maturzystka z Warszawy
Barbara Pizio-Maniecka, nauczycielka - Poznań
Witalis Zgliński, radca prawny - Rogalinek k.Poznania
Leokadia Zglińska, księgowa - Rogalinek k.Poznania
Monika Goderska, gospodyni domowa - Rogalinek k. Poznania
Bożena Eckardt, nauczycielka - Poznań
Andrzej Eckardt, inżynier - Poznań
Katarzyna Eckardt, inżynier - Poznań
Andrzej Garwoliński, politolog - Kościan
Henryk Saja, mechanik
Dariusz Pawełek, handlowiec - Poznań
Urszula Gaertner, handlowiec - Swarzędz
Marcin Stolarek - Kraków
Paweł Skokowski - filozof, wydawca - Lublin
Ewa Skokowska - lekarz medycyny - Lublin
Anna Jarosz - studentka - Lublin
Michał Jarosz - student - Warszawa
Wojciech Rozlazły - handlowiec - Rudnik
Mariusz Misiarek - Australia
Maria Schmidt-Lewandowska, urbanista - Bydgoszcz
Jerzy Lewandowski, ekonomista - Bydgoszscz
Agnieszka Kordas-Lewandowska, lekarz - Bydgoszcz
Jakub Lewandowski, nauczyciel - Bydgoszcz
mgr Jerzy Michajłowicz - Warszawa
Tadeusz Mikuła, inżynier - Kraków
Szymon Laskowski, mgr Historii
Ewa Penkalla - Gdańsk
Bardzińska-Ostatek Emilia, lekarz - Warszawa
Zbigniew Ruszczyk, inżynier - Warszawa
Krystyna Ruszczyk, emerytka - Warszawa
Barbara Sudziarska, emerytka - Warszawa
Grażyna Ruszczyk, historyk - Warszawa
Anna Jasińska,działalność gosp. - Radom
Tadeusz Smolczewski,mistrz produkcji - Kutno
Krzysztof Borkowski, ekonomista - Warszawa
Katarzyna Zyśk, mgr ekonomii - Warszawa
Zdzisław Zyśk, technik elektromechanik - Warszawa
Andrzej Postek - emeryt, geolog - Warszawa
Grzegorz Stefańczyk, anglista - Kielce
Artur Baradziej - Warszawa
Bartłomiej Suwiński
Wiesław, Elżbieta, Justyna, Marcin Lewiccy - Jelenia Góra
Piotr Barański - Sieradz
Marek Burgiel - Kraków
Lech Salamonowicz, emerytowany nauczyciel - Kraków
Krzysztof Skiba, nauczyciel akademicki, asystent - Lublin
Romuald Szeremeitiew
Jerzy Jankowski - Norwegia
Andrzej Zdun, inż. elektronik - Warszawa
Hubert Niewiara, Olkusz
Krzysztof Wasiuk,mgr inż., Dyrektor Oddziału - Lublin
inż.Eugeniusz Steinbach, Tarnów
Wieslaw Nizio - Kraków
Piotr Muskała, inż górnik - Tychy
Władysław Barczyk - Szwajcaria
Ryszard Hajduk - Elbląg
Janusz Sapka - Warszawa
Marcin Ciuk - Warszawa
Antonina i Bronisław Surma
*****************************

POROZUMIENIE ORGANIZACJI KOMBATANCKICH i NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH (POKiN) w KRAKOWIE:

Światowy Związek Żołnierzy AK /ŚZŻAK/
Związek Żołnierzy AK
Ogólnopolski Okręg Żołnierzy AK Obsz. Lwowskiego
Kadeci II RP Żołnierze Armii Krajowej
Stowarzyszenie „Szare Szeregi” Armii Krajowej
Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” (WiN)
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych /NSZ/
Związek Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”
Polski Związek Więźniów Komunizmu
Małopolski Niezależny Związek Represjonowanych Żołnierzy Górników Instytut Katyński w Polsce
Towarzystwo im. Józefa Piłsudskiego
Komitet Opieki nad Kopcem J. Piłsudskiego
Związek Piłsudczyków
Komitet Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu
Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin
Klub Naród - Państwo - Niepodległość
Związek Konfederatów Polski Niepodległej z lat 1979-89
Krajowy Związek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie
Towarzystwo Upamiętniania Konfederacji Barskiej

Rada Porozumienia, na wniosek Związku Konfederatów Polski Niepodległej z lat 1979-89, jednomyślnie przyjęła stanowisko w/s ataków na Józefa Targalskiego.

Uważamy za skandaliczną rażącą nieudolność właściwych władz RP, które dopuściły do zawieszenia Józefa Targalskiego w Jego funkcjach w Polskim Radio. Pan Józef Targalski próbował wreszcie oczyścić Polskie Radio z komunistycznych propagandzistów – co spowodowało atak ze strony ich notorycznych obrońców ze spółki Agora i Gazety Wyborczej. Ich interesy finansowe są zagrożone. Nie jest to powód, żeby państwo polskie uginało się po raz kolejny pod naciskami tej koterii.

Wzywamy właściwe władze Rzeczpospolitej Polskiej do wsparcia całą powagą władzy państwowej Pana Józefa Targalskiego w Jego słusznych działaniach na rzecz dekomunizacji i deubekizacji Polskiego Radia.

Kraków, dnia 26 kwietnia 2007 roku

Przewodniczący Porozumienia

Zygmunt Badurski

Za zgodność:
Stały Sekretarz Porozumienia
Stanisław Palczewski

********************************

Występuję z poparciem dla pana prezesa Jerzego Targalskiego. Moim przekonaniem jest ewidentny fakt zamówienia politycznego z strony środowisk związanych z Gazetą Wyborczą celem jakiego jest usunięcie Jerzego Targalskiego z Polskiego Radia. Niestety proces lustracyjny w Polsce nie idzie tak łatwo jak to może ktoś o tym mysliał, i właśnie prezes Targalski znany jako zagorzały zwolennik lustracji stał się celem atak z strony środowisk dla których lustracja oznaczała b ewentualny kres ich wpływu i władzy. Mama nadzieję że Rada Nadzorcza Polskiego Radia 8.05. po zbadaniu całości sprawy w sprawie zarzutów do przezesa Targalskiego wynieśie decyzję o powrocie prezesa do jego powszechnych obowiązków w Polskim Radiu.

Nazar Oliynyk, historyk Lwów-Warszwa
********************************

Panie Jurku,

Czytając Pana opis w „Gazecie” poczułam się, jak na zajęciach, kiedy ćwiczyliśmy pisanie donosów na Pana. Aż dziw bierze, że ta dziennikarzyna nie dopatrzyła się u Pana śladów po igle – może puzzle o szaleńcu ułożyłyby się w całość?

A tak poważnie, proszę dodać mnie do osób podpisanych pod apelem. Życzę dużo zdrowia i siły w walce.

Pozdrawiam,
Agnieszka Maksimowicz, Warszawa
********************************

Gorąco popieram apel w sprawie Jerzego Targalskiego!!! Jest to uczciwy człowiek i świetny dziennikarz a ataki Gazety Wyborczej wpisują się w jej walkę z wszelką niezależnością i uczciwym dziennikarstwem

Rajmund Zarzycki, farmaceuta, Koszalin
********************************

Swoje poparcie prosimy przesyłać na adres:
fundacja@jozefdarski.pl

Dowód na manipulacje Gazety Wyborczej:
http://jozefdarski.pl/images/oswiadczeniedzieci.jpg